27. června 2013 19:49, aktualizováno  21:51 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Alláhu akbar, rozloučil se Zeman s německou novinářkou

Miloš Zeman v Berlíně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman v Berlíně | foto: Fabrizio BenschReuters

Velmi svérázně reagoval český prezident Miloš Zeman při své návštěvě v Německu na dotaz novinářky ohledně unesených Češek v Pákistánu. Nejprve se reportérky s úsměvem zeptal, zda nepracuje pro Al-Káidu a pak se rozloučil arabským pozdravem Alláhu akbar.

Miloš Zeman vyjádřil před německými novináři radost, že se po dlouhých týdnech čekání objevila informace o unesených českých dívkách. "Jsem velmi šťastný, že ty dvě dívky jsou stále naživu a uděláme, co je v našich silách, abychom jim pomohli," řekl Zeman ve čtvrtek na dotaz německých novinářů po skončení dvoudenní návštěvy Berlína.

Jaké kroky Česko podnikne, ale odmítl specifikovat. "Já samozřejmě nechci dát žádné informace, které by mohly sloužit Talibanu nebo Al-Káidě," poznamenal. Když se prezidenta redaktorka německé stanice RTL zeptala, zda ČR požádá o pomoc Spojené státy, Zeman odvětil: "Kdybych vám řekl, jaký způsob pomoci to bude, byla by to právě ta informace pro Taliban nebo Al-Káidu." Poté se ji sám v žertu zeptal: "Jste agentka Talibanu nebo Al-Káidy?" Když mu odpověděla, že nikoli, pronesl prezident arabské zvolání Alláhu akbar (bůh je veliký) a nasedl do limuzíny, která ho odvezla na letiště.

Anketa

Jak hodnotíte Zemanovo žertování s novinářkou a pozdrav Alláhu akbar?

Bylo to vtipné 741
Přijde mi to hloupé 4332
Nedokážu se rozhodnout 56

Zeman je svými bonmoty proslulý

V období prezidentských voleb se již zvýraznil předváděním aligátora, kdy při vstupu do zpráv jedné televize jakoby zaútočil na novinářku a doprovázel to hlasitým: "Grrr". Redaktorka se ho ptala, jestli má telefon. "Mám mobilní telefon, který mně věnovali moji přátelé, jmenuje se Aligator," odpověděl a vzápětí toto dravé zvíře začal imitovat.

aniMiloslav Janík, kysKateřina Sýsová, ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.