1. prosince 2015 10:31 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Angelina Jolie: Menopauzu si užívám, nechci být znovu mladá

Angelina Jolie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Angelina Jolie | foto: Reuters

PRAHA Herečka Angelina Jolie si v březnu z obavy před rakovinou nechala preventivně odstranit vaječníky i vejcovody. Kvůli tomuto chirurgickému zákroku prochází dřívější menopauzou. Tělesné změny jí nevadí, přechod si naopak užívá.

„Neměla jsem na menopauzu špatnou reakci, jsem velmi šťastná,“ řekla Angelina pro TheDailyTelegraph.com. „Cítím se šťastná, že jsem zestárla, nechci být znovu mladá,“ dodala.

„Užívám si, že jsem prošla menopauzou,“ sdělila upřímně herečka. Svým výrokem tak nabourala hollywoodské tabu. Většina populárních hereček se snaží zůstat co nejdéle mladé.

Pro zákrok, který jí přinesl dřívější menopauzu, se rozhodla poté, co testy odhalily v oblasti vaječníků zánětlivá ložiska, které by mohly vést ke zhoubnému nádorovému onemocnění. I když následná vyšetření ukázaly, že se o rakovini nejedná, herečka se po tomto planém poplachu rozhodla k preventivnímu odstranění vaječníků a vejcovodů.

Odstranění vaječníku i prsů

Odstranění vaječníků není jediným zákrokem. V roce 2013 si Jolie nechala odstranit z ňader mléčné žlázy, k tomuto kroku se herečka rozhodla potom, co jí lékaři sdělili, že s 87procentní pravděpodobností jednou onemocní rakovinou prsu a že to z 50 procent hrozí i u jejich vaječníků. Na rakovinu zemřela hereččina matka.

Angelina Jolie je matkou tří vlastních a tří adoptovaných dětí. „Vím, že mé děti nebudou muset nikdy říkat, že jejich matka zemřela na rakovinu vaječníků,“ sdělila v březnu deníku The New York Times.

Lidovky.cz
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...