20. září 2016 17:09 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Angelina Jolie podala žádost o rozvod. S Bradem Pittem byla 12 let

Angelina Jolie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Angelina Jolie | foto: Reuters

Los Angeles Angelina Jolie požádala o rozvod s Bradem Pittem. O rozchodu slavného hollywoodského páru informoval hereččin právník. „Je to rozhodnutí v zájmu zdraví rodiny. Jolie ho nebude nijak komentovat a prosí, aby rodina v této době měla potřebné soukromí,“ uvedl v prohlášení právní zástupce Robert Offer.

Dvojice spolu žila 12 let a před dvěma lety, v srpnu 2014, tento svazek zpečetila svatbou. Podle zpravodajského serveru TMZ, který se specializuje na informace ze světa celebrit, Jolie do rozvodových papírů zapsala 15. září coby datum odloučení. Jako příčinu rozvodu uvedla „nesmiřitelné rozpory“.

Producentka a režisérka Angelina Jolie
Angelina Jolie

Jolie zároveň požádala, aby jí byla svěřena péče o všech šest dětí - tří biologických a tří adoptovaných -, které s Pittem vychovává.

„Nepřeje si, aby se Pitt podílel na výchově dětí v podobě střídavé péče,“ uvedl server TMZ, který například jako první informoval o úmrtí Michaela Jacksona. „Chce, aby soud pro Pitta stanovil jen možnost návštěv,“ dodal server.

Nyní 52letý Brad Pitt a 41letá Angelina Jolie se do sebe zamilovali při natáčení filmu Pan a paní Smithovi, který měl premiéru v roce 2005. Pitt se poté rozvedl se svou tehdejší manželkou Jennifer Anistonovou, s níž se oženil v roce 2000. Jolie za sebou měla už dvě manželství - s Billym Bobem Thorntonem a s Jonnym Lee Millerem.

Podle zdrojů blízkých páru, na které se odvolává server TMZ, byly příčinou žádosti o rozvod neshody kvůli způsobu, jakým Pitt vychovává děti, z něhož údajně byla Jolie „krajně naštvaná“.

Po internetu nicméně kolují i zvěsti, že situaci zkomplikovala bývalá Pittova láska Gwyneth Paltrowová, o níž prý Pitt mluvil ze spaní, což Jolie rozčilovalo. Oleje do ohně pak prý její manžel přilil, když nevhodně komentoval její hmotnost a navrhl, že by mohla využívat stejné metody péče o váhu a postavu, jako Paltrowová, napsal bulvární server GossipCop.

Britský list Daily Mail přispěl spekulacemi o tom, že si Jolie najala soukromého detektiva, který prý zjistil, že ji Pitt podváděl s herečkou Marion Cotillardovou. Jako další možné příčiny rozchodu list zmiňuje údajné Pittovy problémy s kouřením marihuany, s alkoholem a se záchvaty vzteku.

Brzy po zprávě o podání žádosti o rozvod zahltily sociální sítě reakce z celého světa. Komentátoři poznamenávají, že veřejnost, jak se zdá, nebyla připravena na rozpad nejslavnějšího hollywoodského páru, pro který se podle kombinace jmen Brad a Angelina vžila přezdívka „Brangelina“. A internet mimo jiné uvažuje, zda po vzoru britské snahy o vystoupení z Evropské unie se rozvodu bude říkat Braxit nebo BrexPitt?

Rozvody slavných osobností v posledních letech

 • 14. září 2006 - Americká zpěvačka Whitney Houstonová požádala o rozvod se zpěvákem Bobbym Brownem. Pár spolu byl od roku 1992, manželství bylo oficiálně rozvedeno v roce 2007.
 • 17. března 2008 - Rozvodový soud rozhodl, že britská modelka Heather Millsová získá odstupné 24,3 milionu liber od zpěváka Paula McCartneyho. Manželství trvalo šest let.
 • 21. listopadu 2008 - Soud v Londýně rozhodl o rozvodu osmiletého manželství americké zpěvačky Madonny s britským režisérem Guyem Ritchiem.
 • 13. dubna 2009 - Manželka herce a režiséra Mela Gibsona Robyn podala po 29 letech manželství žádost o rozvod. Manželé žili odloučeně už od roku 2006, rozvedeni byli v roce 2011.
 • Březen 2010 - Po sedmi letech manželství oznámili rozchod britská herečka Kate Winsletová a britský režisér Sam Mendes.
 • 23. srpna 2010 - Po šesti letech bylo rozvedeno manželství nejlepšího světového golfisty Tigera Woodse s bývalou švédskou modelkou Elin Nordegrenovou.
 • 1. července 2011 - Poté, co se americký herec a kalifornský exguvernér Arnold Schwarzenegger přiznal ke třináctiletému nemanželskému synovi, podala jeho žena Maria Shriverová po 25letém manželství žádost o rozvod.
 • 22. ledna 2012 - Supermodelka Heidi Klumová oznámila, že se rozchází se svým manželem, britským zpěvákem Sealem. Klumová se Sealem se vzali v roce 2005 a měli spolu čtyři děti.
 • 9. července 2012 - Hollywoodské hvězdy Katie Holmesová a Tom Cruise podepsali dohodu o rozvodu. Pár spolu byl od roku 2006 a má dceru Suri.
 • 26. srpna 2013 - Italská herečka Monica Bellucciová oznámila, že se rozešla s francouzským hercem Vincentem Casselem, kterého si vzala v roce 1999.
 • 28. listopadu 2013 - Bylo oznámeno, že tehdy jednapadesátiletá Demi Mooreová a pětatřicetiletý Ashton Kutcher ukončili rozvodové řízení. Pár spolu byl osm let.
 • 26. března 2014 - Americká herečka Gwyneth Paltrowová a frontman britské kapely Coldplay Chris Martin oznámili, že po více než deseti letech manželství přistupují k odluce. Rozvedli se definitivně letos v červenci.
 • 16. srpna 2016 - Herecký pár Amber Heardová a Johnny Depp se dohodli na rozvodu a Heardová stáhla obvinění, že ji Depp zbil. Žádost o rozvod podala Heardová už v květnu.
ČTK