26. dubna 2015 8:51, aktualizováno  9:37 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Angelina Jolie před OSN: Je odporné přihlížet tonoucím uprchlíkům

Jolie vyzvala všech 15 členů Rady bezpečnosti OSN, aby tak jako ona syrské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jolie vyzvala všech 15 členů Rady bezpečnosti OSN, aby tak jako ona syrské... | foto: Reuters

NEW YORK/PRAHA Angelina Jolie kritizovala před Radou bezpečnosti OSN Evropskou unii kvůli uprchlíkům. Podle herečky je odporné nechat syrské uprchlíky tonout. „Máme nevyhnutelnou morální povinnost těmto uprchlíkům pomoci,“ řekla.

„Je odporné vidět, jak se tisíce uprchlíků topí před prahem nejbohatšího kontinentu světa,“ cituje německý server Spiegel Angelinu Jolie, která v pátek hovořila před Radou bezpečnosti OSN v New Yorku. 

Problémem je podle ní to, že chybí politická vůle. „Jen přihlížíme,“ kritizovala Jolie. Nerozhodnost a  rozštěpenost světového společenství konflikt ještě zhoršuje a zdržuje Radu bezpečnosti od toho, aby dostávala svým povinnostem.  

„Nemůžeme se dívat na Sýrií a hrůzu, která stoupá z popela nerozhodnosti, aniž by nám šlo na mysl, že toto je nejhlubší bod neschopnosti světa chránit a hájit nevinné,“ řekla Jolie.

Angelina Jolie před Radou bezpečnosti OSN v New Yorku.
„Je odporné vidět, jak se tisíce uprchlíků topí před prahem nejbohatšího...

Angelina Jolie vyzvala Radu bezpečnosti, aby byla jednotná. Musí se najít řešení, které povede ke konci konfliktu v Sýrii a zároveň této zemi přinese spravedlnost a odpovědnost. Kromě toho vyzvala všech 15 členů Rady, aby syrské uprchlíky osobně navštívili. Stejně jako to ona učinila již jedenáctkrát, naposledy v únoru.




Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz