Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich -1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Angelina Jolie se sešla s papežem a představila nový film

Angelina Jolie se sešla s papežem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Angelina Jolie se sešla s papežem | foto: Reuters

VATIKÁN Jeden z pavilonů v sídle papeže Františka ve Vatikánu se proměnil na projekční sál, v němž hollywoodská hvězda Angelina Jolie promítla svůj dosud poslední režisérský počin. Známou herečku a vyslankyni dobré vůle OSN pro uprchlíky po projekci filmu Nezlomný přijala hlava katolické církve, uvedla agentura Reuters.

Drama z druhé světové války líčící příběh vojáka a olympijského běžce Louise Zamperiniho zajatého japonskými silami podle prohlášení filmové společnosti Universal Pictures Františka zaujalo natolik, že se chtěl na film podívat přímo ve svém sídle. Kvůli velkému počtu povinností však dnes projekci, které se zúčastnil i Zamperiniho syn, nestihl, a tak pouze přijal režisérku filmu s částí její rodiny. Při krátkém setkání věnoval herečce, která nevyznává katolickou víru, růženec.

„Být pozvána k promítání Nezlomného do Vatikánu je velká čest a pocta odkazu Louieho jako člověka víry, jenž byl ztělesněním síly odpuštění a lidského ducha,“ uvedla devětatřicetiletá herečka, která se hodlá věnovat režisérské profesi.

Angelina Jolie se sešla s papežem a představila nový film

Její snímek popisuje osud atleta Zamperiniho, který se zúčastnil běhu na 5000 metrů na olympijských hrách v Berlíně v roce 1936, za druhé světové války ale sportovní dres vyměnil za bojový letoun. Když se jeho letadlo zřítilo v jižním Pacifiku, strávil spolu s dalším členem posádky 47 dní na člunu v oceánu, než je zatkli japonští vojáci na Marshallových ostrovech. Přes dva roky pobyl v zajateckém táboře, kde podstoupil také mučení, ale nakonec se vrátil domů.

K filmu napsali scénář oceňovaní bratři Joel a Ethan Coenovi, navzdory pozornosti médií jej však poroty při udělování Zlatých glóbů a cen amerického hereckého svazu Screen Actors Guild ignorovaly.

,
Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Cestičky okolo domu vydláždili kameníci, u vchodu osadili dva kamenné stupně. Z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Dobrá káva jde uvařit i doma. Testovali jsme přístroje pro její výrobu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chutnou kávu si uvaříte i doma. Dražší špičkové přístroje uvaří voňavé espresso zmáčknutím knoflíku. Na filtrovanou...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Střešní boxy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...

OTESTUJTE: Vyzkoušejte s námi kosmetiku od Nivea Baby
OTESTUJTE: Vyzkoušejte s námi kosmetiku od Nivea Baby

Máme pro vás další krásné dárky. Kosmetiku Nivea Baby, která je velmi šetrná i k té nejjemnější dětské pokožce, otestuje dvacet z vás. Chcete ji také vyzkoušet?