Diskuse k článku: Tenenbom: Přijímání uprchlíků je německá kampaň. Chtějí se očistit od nacistické minulosti

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 27
  • Poslední: 29.6. 2019 2:53
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Blatný 4.6.2019 9:46

Lidé s názory jako je tento vypasený chytrolín by nejraději, aby evropské národy přestaly existovat. Nikdo neupírá Židům jejich intelektuální a tvůrčí kvality, ale je fak, že jich často využívají k manipulaci těch druhých. Ku svému prospěchu a bez ohledu na cokoli. Samozřejmě, ze tak nečiní všichni, ale i kdyby tak činila jen jejich malá menšina, daří se jí to opravdu znamenitě. V zásadě kontroluje celý finanční sektor a mediální prostor euro-atlantické civilizace, což není zrovna málo. Jinak je samozřejmě pravda, že si Němci kompenzují svou vinu za světovou válku tímto pochybným autoflagelantsvím, čímž mohou způsobit jen další malér. Tomuto pánovi je to ovšem zjevně málo upřímné. Rád by ještě o něco procítěnější přístup.

F. Bernardone 4.6.2019 21:16

Vystihl jste to perfektně! Pocit viny ovlivňuje člověka v jeho jednání. Jsou to však Židé, kteří to flagelanství vyžadují a pořád je jim to málo! Židé uvízli v době starověku, protože se řídí Starým zákonem:„Oko za oko, zub za zub!" Jediné řešení je v Novém zákoně a to je:„Odpustění!" Jinak se budeme motat pořád v začarovaném kruhu!

J. Petarda 6.6.2019 7:54

Kdyby mediální prostor ovládali Židé, pak nebude mít Izrael nejhorší možný mediální obraz ze všech národů - stačí se podívat jak "objektivně" referují o izraelsko-arabském konfliktu. Co se týká financí, pak odvozovat z původu zakladatelů některých bank, že jde o nějakou skupinu jednající v souladu, je skoro dětinské. Němci žádnou vinu necítili a necítí, jak ostatně dokazujete vy i pan Barnadone níže - částeční denacifikace jim byla vnucena vítězi války a po té se nacisté vrátili do všech možných vedoucích pozic - za všechno mluví to, že česko-německou deklaraci připravoval za německou stranu nacista.

J. Blatný 6.6.2019 16:10

Pravda, v mediálním prostoru už mají zdatnou konkurenci. Bohaté ropné muslimské státy si za své petrodolary zdatně vylepšují PR a bohatnoucí Číňané mají v tomto směru rovněž velké ambice. Ve finanční sféře jakbysmet. Každopádně bankéři, kteří kontrolují FED, mají v globálním měřítku stále relativně pevnou půdu pod nohama. Spojené Státy, které mají víceméně pod kontrolou, jsou stále technologickou i hospodářskou supervelmocí číslo 1. Ještě to bude napínavé.

F. Bernardone 8.6.2019 8:12

Můžete nám prozradit toho nacisty, který připravoval za německou stranu tu deklaraci?

J. Nový 4.6.2019 7:12

Izraelský spisovaltel oceňuje přijímání muslimských nelegálních migrantů v Německu a zároveň konstatuje sílící antisemitismus v Německu a západní Evropě. . Ty brďo, tak politická korektnost dokáže vymyslet takové kraviny, že je to k smíchu :-)))

Jiří_K 4.6.2019 5:24

Zvláštní. Němci se chtějí očistit od své antisemitské minulosti tím, že přijímají miliony antisemitsky laděných imigrantů a Židé opět prchají, jako těsně před a po dobu druhé světové války. Jinak řečeno, chtějí se očistit, ale jen vocamcaď po camcaď a koza zůstane celá!

F. Bernardone 4.6.2019 3:55

Tedy něco tak blbého jsem dlouho nečetl! Německá auta si kupují lidé na celém světě, protože jsou výborná a spolehlivá! Ten vztah k uprchlíkům mají také proto, protože na vlastních osudech zažili co to je, když byly milióny Němců vyhnaných po válce ze svých domovů. V této souvislosti je relevantní otázka. Jak se očistili Židé, kteří propadli v Rusku třídní nenávisti a participovali tak na zrůdné komunistické totalitě potom v celé Evropě. Byla to třídní nenávist, která připravila desítky milióny lidí o život a nebo jinak poznamenala. Problém tkví však v tom, že od zrůdné komunistické minulosti se neočistil ani český národ!

F. Bernardone 4.6.2019 6:19

P.S.: Samozřejmě tím myslím jen tu část národa, která propadla komunistické ideologii na základě třídní nenávisti. Nebyli to však jenom členové komunistické strany. V továrnách a na náměstích mnozí Češi řvali: „Popravte Horákovou a všechny zrádce ....!"

J. Nový 4.6.2019 7:14

Dneska se snad v Praze zase bude něco řvát.....

F. Bernardone 4.6.2019 16:27

Nový, jste demagog! Tenkrát řvali nahnání Češi totalitní mocí v továrnách a na ulicích:„Popravte Horákovou...!" Srovnáváte to, co je absolutně nesrovnatelné! To musíte dávat na obdiv veřejně svoji blbost? Dnes jdou občané dobrovolně a rozhodně nebudou řvát popravte Babiše, Benešovou,....a všechny zrádce národa, kteří zvolili do svého čela lháře, zloděje a podvodníky!

J. Petarda 4.6.2019 9:04

Odsunutí "Němců", tedy lidí politicky smýšlejících velkoněmecky tedy rasisticky, byla politická čistka, která vítězům války plně náleží. Byl to akt spravedlnosti a nezačínejte zase o těch údajně bohabojných starcích co nic nechápali až je zničehonic odsunuli (ještě v květnu 1945 dobíjeli po lesích uprchlíky z pochodů smrti motykami). Bohužel uměle vytvořený německý národ je problémem Evropy od svého vzniku v 19. století.

F. Bernardone 4.6.2019 16:15

Petardo, jste vedle jak ta jedle! Není žádný uměle vytvořený německý národ a já zde neřeším vyhnání Němců z jejich bývalých domovů na základě výsledků 2.SV, ale tu tragickou zkušenost. To Vaše souhlasné vyjádření o spravedlnosti dobíjení motykami poukazuje na to, co jste zač. Jste lidský zmetek!

J. Petarda 5.6.2019 10:32

Bohužel lidi určitého typu, takoví ti panbíčkáři co Boha neznají (sami nevešli a ostatním brání vejít), antisemiti a vyznavači německého národa, prostě sudeťácká pátá kolona, nemají problém někoho kdo utekl z pochodu smrti dobíjet motykami, tvářit se přitom jako na svatém obrázku a ještě pak donekonečna žvanit o své (kolektivní) nevině, zatímco v každém svém příspěvku považují za nutné poukázat na českou kolektivní vinu.

F. Bernardone 5.6.2019 13:53

Anonyme petardo! Kdo tady poukazuje na českou kolektivní vinu? Ty Vaše petardy jsou úplně mimo!

A. Fafejta 3.6.2019 23:34

Nemci se nevyrovnali s podstatou jejich problemu - s pocitem nadrazenosti. Vubec nevedi, ze prave ten je jejich skutecnym problemem. Jen presli z pocitu nadrazenosti rasove a narodnostni do pocitu nadrazenosti moralni. Z predelavani sveta krvavou valkou na predelavani sveta ekonomickou moci. S nezmenenym pocitem nadrazenosti.

M. Jandáková 4.6.2019 3:43

Tendence k "vůdcovství". Vůdcovství lze označit za "problém" jen z hlediska těch, co chtějí jít jinou cestou. Lze se s ním (chtít) vyrovnávat bez impulsu zvenčí, bez ochoty reflektovat ostatní? Ale proč? Je snad vůdcovství stigma? ) Záleží na hledisku... Pocit nadřazenosti léčí učení se pokoře, naslouchání druhým, snaha pochopit východiska jejich postojů a tak. Jenže pokora je křesťanská hodnota a vůdci se raději přátelí se sobě podobnými, než sobě nepodobnými. Ve výsledku tak (znovu) "objevuje své nepřátele". )

A. Fafejta 4.6.2019 9:36

Ano, protože nahlížejí na ostatní jako na nedostatečné, jako na ty, kteří potřebují vedení, protože nejsou schopni stát na vlastních nohou a činit svá vlastní rozhodnutí, vrací se jim neustále obraz jejich vlastního selhávání a nedostatečnosti. A to i na nejhrubší fyzické úrovni - třebas znásilňování německých žen migranty. U Angely Merkelové je to ponížení, když jí Američané odposlouchávali nebo arogance a hrubá síla, se kterou s ní jedná Donald Trump.

J. Šilhan 3.6.2019 23:12

Švejk žvanil líp. Ale tenhle pantáta má zase větší pupek.

M. Pechar 4.6.2019 0:18

Argument by nebyl?

J. Šilhan 4.6.2019 7:32

Na mudrování o 10 milionech uprchlíků, které svět prý chce v Maďarsku, fakt protiargument nemám. Plížením-žvaněním vpřed: Každej Maďar může za to, že je Maďar ... každej Němec může za to, že je Němec! Parlamentní listy, náš vzor!!

V. Petr 3.6.2019 22:46

Němci jsou idioti! Mají stádní povahu a podléhají pomateným ideologiím. Takže jejich éry úspěchů končí pravidelně malérem kosmických riozměrů, do kterého strhnou i ostatní. Tentokrát to bude ještě HORŠÍ, než minule. S Hitlerem se kromě jeho antisemismu, který ho činil nepřijatelným, bylo možno na lecčems shodnout. To, co vládně v Německu a Bruselu dnes, je absolutní zlo. A teď to doplnili antisemitismem, takže je míra jejich zhovadilosti dovršena!

Ale v jednom bych s autorem nesouhlasil. Němci nejsou povinni nikomu stavět mešity!

J. Kohout 3.6.2019 21:53

Je ten pán Pandrhola nebo není?

M. Půbal 3.6.2019 21:33

Němci jsou Vznešení. Bohužel jsme pouzí Češi.

V. Liptovský 3.6.2019 21:21

No, ak pán vidí v Európe len antisemitizmus, má "vlčiu tmu"... A ten pocit viny zo strany Nemcov - to je hlboký omyl... Pravda je skôr niekde inde - bežný Nemec od dobroty a pocitu prevahy zdegeneroval. A chce, aby sme zdegenerovali aj my...

M. Hájek 3.6.2019 21:29

Pán nevidí v Evropě jen antisemitismus, ale jako Žid je v otázce osobně zainteresován. Co byste vyprávěl, kdybyste pobýval v Tasmánii, a 20 lidí za týden byste slyšel mluvit o zpropadených čobolech? Navíc se ho na to ptají. Mezi řádky sdělil podstatu něčeho jiného, pokrytectví přijímání uprchlíků. Zde uhodil hřebíček.

V. Liptovský 3.6.2019 21:43

Ale pán sa vydával za Nemca, ako sám píše... Prečo by mu rozprávali o "zpropadených Židech"? Neviem, ja vo svojom okolí túto tému necítim, a necítil som ju veľmi ani v minulosti... Pravda, konkrétne na Slovensku to už ťažko poznať, kto je čo... Niektorí sa premenovali a formálne prekrstili aj dvakrát - a paradoxne, tie "najslovenskejšie" priezviská sú umelé... Nebudem konkretizovať. Ale nikdy ma to nijak nevzrušovalo... Kamarát je kamarát, priateľ je priateľ...

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Audioknížka o životě Jeana-Paula Belmonda, vyprávěná Jiřím Krampolem. Zcela zdarma

Belmondo Mých tisíc životů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jiří Krampol daboval Belmonda ve 28 filmech a jeho hlas je tak s tímto hercem téměř neoddělitelně spojen. Stylově tedy...

Premium

Červenobílý život na hraně. Čína se zlobí, Tvrdík i celá Slavie trnou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Žádná legrace to není. Aspoň pro slávisty určitě ne. Sám prezident republiky naznačil, že do slavného fotbalového klubu...