27. února 2019 8:53 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Ariana Grandeová je nejsledovanější ženou Instagramu. Zpěvačka sesadila z trůnu Selenu Gomezovou

Zpěvačka Ariana Grande. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zpěvačka Ariana Grande. | foto: Reuters

Washington Americká zpěvačka Ariana Grandeová poráží v popularitě všechny své kolegyně. Po úspěchu na hudebních cenách Grammy a v hudebních hitparádách ovládla i sociální sítě. Na Instagramu se tento týden stala nejsledovanější ženou světa. Její fotografie odebírá víc než 146 milionů lidí.

Pětadvacetiletá zpěvačka tak předběhla herečku a zpěvačku Selenu Gomezovou. Grandeovou ve středu sledovalo přes 146 a půl milionu lidi, příspěvky Gomezové zajímaly „jen“ 146 350 000 lidí. K dosažení na titul nejsledovanější osoby Instagramu vůbec to ale nestačí. Tuto pozici okupuje fotbalista Cristiano Ronaldo, kterého sledovalo více než 156 milionů lidí.

Ariana Grandeová v půlce února obsadila zároveň první, druhé i třetí místo nejznámější hitparády písní Billboard Hot 100. To se žádnému hudebníkovi od dob Beatles nepodařilo. Kromě toho bodovala i na prestižních hudebních cenách Grammy, kde zvítězila v kategorii nejlepší popové album.

Ariana Grandeová.
Ariana Grandeová.

Při evropském turné Grandeové v roce 2017 se její koncert stal cílem teroristického útoku. Sebevražedný útočník v Manchesteru zabil 22 návštěvníků a dalších 59 zranil. Mladá zpěvačka od té doby pravidelně v místě útoku pořádá benefiční koncerty.

Ariana Grandeová se prý s událostí vyrovnávala velmi těžko. Podle jejího agenta ji útok velice hluboce zasáhl a nebyla po nějakou dobu vůbec schopná koncertovat. Nakonec se i přes problémy ke kariéře vrátila.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz