Úterý 10. prosince 2019svátek má Julie 4 °C polojasno Předplatné LN
14. srpna 2019 5:11 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

ASI.JATKA: Akce s bambusovou příchutí. ‚Jiní‘ Vietnamci a charita

Do Thu Trang | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Do Thu Trang | foto: Patrik Sobek

Mám trošku bambusové období. Uvnitř jsem nějaká dutá a tak nějak jdu s větrem. Ovšem několik článečků na tomhle asijským políčku již brzy zase povyroste. O tom žádný bambus ani okurka.

Mezitím tu pro vás mám nepravidelného zpravodaje o akcích s vietnamskou příchutí, které se v Praze (nebo jinde, dejte mi vědět!) konají.

Dokument “Finding Phong”

Z téhle akce mám opravdu radost. Ve čtvrtek 8. srpna v rámci Prague Pride proběhlo v Rock Café na Národní třídě promítání oceňovaného dokumentu Finding Phong, který popisuje proměnu Le Anh Phong z muže na ženu. Poté bude diskuze s tvůrci. Čekám hodně silnej zážitek. Rodiny a rodiče LGBT lidí ve Vietnamu totiž dost často vnímají takové případy jako trest od předků.

Do Thu Trang
Do Thu Trang

Charitativní den s kavárnou Anthill

Moji oblíbenou vietnamskou kavárnu, kterou dala dohromady skupina studentů, už nemusím představovat. Ve středu 14. srpna se u nich v Americké ulici 39 slaví druhé funkční období. Jsou to zlatíčka, takže 60 % výdělku z tohoto dne věnují na charitu v naší vzdálené domovině. Loni se jim podařilo nashromáždit 25 000 Kč, které putovaly dětským obětem Agenta Orange. Letos ještě nemají vybranou organizaci, můžete jim napsat své nápady a tipy. Nebo si zajít na vietnamskou kávu a rozjímat. Událost na Facebooku najdete tu. 

Do Thu Trang

Patří ke generaci Vietnamců v Česku, kteří každodenně porovnávají rozdíly - ty kulturní i generační. Narodila se ve Vietnamu. Do Česka přicestovala s rodinou jako pětiletá a dlouhou dobu vyrůstala v české rodině. Na střední škole chtěla být diplomatkou, potom ale vystudovala Marketing a PR a Česko-německá studia na Karlově univerzitě. Sama o sobě píše, že se pohybuje kolem marketingu, startupů, copywritingu a IT. O svém životě v Česku píše na blogu Asijatka.cz. Je svobodná, bezdětná, má české a vietnamské občanství.

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť
OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť

Zimní počasí naši pleť neúměrně zatěžuje. Chlad a vítr ji poškozují a vysušují. Ztrácí tak důležité živiny, které je třeba doplňovat. Jak udržet pokožku zdravou a krásnou i v tomto nevlídném počasí? Své tipy prozradila Miss Face Czech Republic Nikola Uhlířová.