14. června 2017 6:25 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

ASI.JATKA: Jak přežít v Evropě a stále vypadat jako Vietnamka

Trang Do Thu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trang Do Thu | foto: Facebook

Být mlád v Evropě je docela oříšek, protože na vás útočí ze všech stran dostupnost všech myšlených pokušení. Třeba kalení, přejídání a cukry (protože vás tady za pár kil neodepíšou).

Zrovna tu s vietnamskou návštěvou koukáme na VTV4 a řešíme, jak jsou ty “staré” vietnamské hvězdy mladé a krásné. Je jim přes 50, vypadají na 30. S novým rokem a ehm..přibývajícím věkem mám jedno předsevzetí:

Přizpůsobit svůj životní styl v Evropě mým vietnamským genům, tzn. abych v 50 stále vypadala jako 30tka.

To mě osobně to znamená – chodit spát kolem půlnoci, jíst a připravovat jídla, na která byl můj vietnamský zažívací systém uzpůsoben Matkou přírodou (známá asijská laktační intolerance;) a jedna z nejtěžších misí – omezit cukry a bílou mouku.

Naprosto obdivuju asijskou askezi, když jde o jídlo. Jde možná i o společenskou věc – když člověk jí hodně a rychle, vypadá před ostatními hamižně a nenasytně. Zdrženlivost, pomalé žvýkání, malé porce a hlavně žádná bílá mouka v jídle pomáhají držet linii švarného jinocha a ladné laňky.

Do Thu Trang
Do Thu Trang

Jednu věc se ale Asiaté od “bělochů” mají co učit – sportování. Znám mezi Vietnamci malinko aktivních sportovců. První generace jezdila na kole a pracovala, takže většina našich rodičů je šlachovitých. Je tedy radost vidět mladé Vietnamce dělat nějaký sport. Hodně z nich tančí a fočusuje, klasikou jsou asijské bojové sporty. Často teď můžete potkat i nabušené vietnamské kluky a holky z fitek.

Prej už taky hokejujeme.

Být hubený, ale nemít kondičku asi začíná být out i v Asii.

Lucka.

Lucy Liu

Lucy Liu

Do Thu Trang

Patří ke generaci Vietnamců v Česku, kteří každodenně porovnávají rozdíly - ty kulturní i generační. Narodila se ve Vietnamu. Do Česka přicestovala s rodinou jako pětiletá a dlouhou dobu vyrůstala v české rodině. Na střední škole chtěla být diplomatkou, potom ale vystudovala Marketing a PR a Česko-německá studia na Karlově univerzitě. Sama o sobě píše, že se pohybuje kolem marketingu, startupů, copywritingu a IT. O svém životě v Česku píše na blogu Asijatka.cz. Je svobodná, bezdětná, má české a vietnamské občanství.


Články autorka publikovala na svém blogu Asijatka.cz.


Do Thu Trang

Najdete na Lidovky.cz