1. listopadu 2017 6:59 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

ASI.JATKA: Krátkorozhovor o dvou otázkách s našima

Do Thu Trang | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Do Thu Trang | foto: Alena Pecháčková, Lidovky.cz

Udělala jsem našim malou francouzskou bagetku se salámem (který jsme dostali od našich českých známých, vždycky něco přivezou, když mají cestu kolem) a dala jim dvě otázky, které dostávám od novinářů a vlastně jsem se jich na to nikdy nezeptala.

Do toho nám hrál na ČT2 přírodopisný dokument, taťka projížděl na Novinkách zprávy a mamka scrollovala na Facebooku mezi dalšími hoaxy a spamy, kterými je Facebook většiny tuzemských Vietnamců první generace zcela zahlcen. Posedlost vietnamských žen články o kráse, pověrách a babských radách je na jeden dlooouhhýýý článek. Nechcete na to někdo napsat seminárku?

1. Čtete můj blog?

Mamka: Neumím česky. Nečtu. Není dobrý, když o nás píšeš.

Taťka: Hm.

Fakt?

Taťka: Jó. (bručící, medvědí jó)

2. Mrzí vás, že ze mě není doktorka?

Mamka: Ne. Jsme jenom smutný, že nejsi vdaná a nemáš dětí. Dali jsme ti výchovu, zázemí a péči. Tvůj jediný úkol je si založit rodinu.

Taťka: “…”

Pak mě začali ignorovat. No fakt!

Do Thu Trang

Patří ke generaci Vietnamců v Česku, kteří každodenně porovnávají rozdíly - ty kulturní i generační. Narodila se ve Vietnamu. Do Česka přicestovala s rodinou jako pětiletá a dlouhou dobu vyrůstala v české rodině. Na střední škole chtěla být diplomatkou, potom ale vystudovala Marketing a PR a Česko-německá studia na Karlově univerzitě. Sama o sobě píše, že se pohybuje kolem marketingu, startupů, copywritingu a IT. O svém životě v Česku píše na blogu Asijatka.cz. Je svobodná, bezdětná, má české a vietnamské občanství.

do thu trang

Najdete na Lidovky.cz