Středa 11. prosince 2019svátek má Dana 1 °C skoro jasno Předplatné LN
5. června 2019 5:12 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

ASI.JATKA: Neplecha millennials aneb Mladí lidé a pracovní pohovory

Do Thu Trang | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Do Thu Trang | foto: Vasily Kostomarov

Nachomejtla jsem se na jedné menší HR konferenci zaměřené na millennials (Gen Y), tedy naši generaci (ročníky narozené cca 1982-2004), která si začíná budovat kariéru.

Padlo tam několik věcí kolem toho, jak jsme jako mladí zaměstnanci těžko uchopitelní. Špatně se koncentrujeme, míváme kreativní nápady a dobrý drive, máme větší očekávání od zaměstnavatele co do náplně, peněz nebo pracovní doby apod.

Trang Do Thu
Do Thu Trang

Ale mezi mladými uchazeči se prej šíří jedna neplecha, zřejmě vycházející z nezodpovědnosti a neuvědomění si váhy věci. A totiž – neozýváme se, když nepřijdeme na pohovor.

Ty vogo děcka, co děláte?

Do Thu Trang

Patří ke generaci Vietnamců v Česku, kteří každodenně porovnávají rozdíly - ty kulturní i generační. Narodila se ve Vietnamu. Do Česka přicestovala s rodinou jako pětiletá a dlouhou dobu vyrůstala v české rodině. Na střední škole chtěla být diplomatkou, potom ale vystudovala Marketing a PR a Česko-německá studia na Karlově univerzitě. Sama o sobě píše, že se pohybuje kolem marketingu, startupů, copywritingu a IT. O svém životě v Česku píše na blogu Asijatka.cz. Je svobodná, bezdětná, má české a vietnamské občanství.

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?
OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?

Propadli jste pleťovým a tělovým olejům a hledáte inspiraci? Vyzkoušeli jsme olejíčky Frei öl®, které slibují tu nejlepší péči pro pokožku dospělých i našich nejmenších.