7. listopadu 2018 5:29 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

ASI.JATKA: Racek bez racka. A víkend bez mobilu

Do Thu Trang | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Do Thu Trang | foto: Alena Pecháčková, Lidovky.cz

Mám slabost pro nerozvážné racky, kteří létají kolem jezer v zemích mluvících germánskými nebo románskými jazyky.

Vím-li, že se budu brzy nacházet v jejich přítomnosti, žhavím jakýkoliv přístroj, kterým můžu udělat fotku. Miluju tu kýčovitou, instáčovou kombinaci slunce-jezero-racek.

Racek.

Racek na sloupu v jezeře.

Racek v letu.

Racek ve vzletu.

Racek a další rackové.

Krmení racků lidmi.

Do Thu Trang
Do Thu Trang

Poslední jmenovaný potenciální materiál pro jednu z dalších příkladných momentek v životě racka vedla k nepříliš šťastné události. Během vášnivého krmení racků jakýmsi pšenično-žitným chlebem se slunečnicovými semínky (… protože detaily jsou důležité) na neklidném holandském jezeře Bovenwijde, podařilo se kamarádce do mě velmi razantně drcnout. Telefon, který jsem nepevně svírala v ruce, se užuž chystal zachytit momentku. Místo toho zahučel do nenávrtaných hlubin širého jezera. Mezi ryby a chaluhy. Mé přání se na víkend odpojit zafungovalo instantně.

Odpusťte, slyšíte-li tuto příhodu již po několikáté. Nemám opilecké ani raubířské historky, přátelům a kolegům se tak můžu chlubit jen tragikomickými situacemi, kdy jsem neposlechla svou intuici.

Stále mám ráda pohled na racky.

Do Thu Trang

Patří ke generaci Vietnamců v Česku, kteří každodenně porovnávají rozdíly - ty kulturní i generační. Narodila se ve Vietnamu. Do Česka přicestovala s rodinou jako pětiletá a dlouhou dobu vyrůstala v české rodině. Na střední škole chtěla být diplomatkou, potom ale vystudovala Marketing a PR a Česko-německá studia na Karlově univerzitě. Sama o sobě píše, že se pohybuje kolem marketingu, startupů, copywritingu a IT. O svém životě v Česku píše na blogu Asijatka.cz. Je svobodná, bezdětná, má české a vietnamské občanství.

Do Thu Trang

Najdete na Lidovky.cz