Středa 24. února 2021svátek má Matěj 1 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

ASI.JATKA: Spoustu rýžových koláčků, kandovaného ovoce a červených obálek přeji do roku buvola

Do Thu Trang | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Do Thu Trang | foto: Patrik Sobek

Protože je tu opět nový lunární rok, v médiích často označován jako čínský nový rok, přispívám svým pravidelným forcástem z nefritové koule, která říká: “Eee. Nevím.”

Do 11. února nás žrala kovová krysa, takže předpokládám, vzhledem k loňským událostem, že virus jede podle čínského kalendáře, a my jsme si tedy novoroční předsevzetí o lepších zítřcích mohli odložit až na 12. února, kdy začal orat buvol. Do té doby zamknoutdolů.

Do Thu Trang
Do Thu Trang

Pro lehkou vzpruhu vám pár vietnamských přátel posílá své přání:

Minh

Na rok železného buvola,

ať tě covid nevolá.

Pracuj tvrdě jako on,

pak máš Ajfounů milion.

Tuyet
Minulý rok nebyl podle představ téměř nikoho, proto na sebe nebuďte tak tvrdí, že jste se loni nikam neposunuli. Dobré věci trvají a je super se občas zastavit a jen si užívat přítomnosti lidí a okolí. Proto všem v roce kovového buvola přeji pevné zdraví, mějte se rádi a podpořte v téhle době svého lokálního Vietnamce.

Linh Nguyen
Přeju lidem střízlivý optimismus, krajní shovívavost a velkou trpělivost. Vietnamcům nadité červené obálky, single vietnamcům nad 30 nadhled a banánovým děckám přeju konec identity crisis. Dýchejte a dívejte se na modré nebe, má to pořád něco do sebe!

Linh Do
Lidem přeju hlavně hodně zdraví, trpělivosti a houževnatosti. Období je teď náročné pro všechny, tak je důležité, ať to ustojíme a nepropadneme negativním myšlenkám.

Bé Hà
Do nového lunárního roku vám přeji spoustu rýžových koláčků, kandovaného ovoce a červených obálek. A také spoustu štěstí, lásky a hlavně zdraví, které nyní všichni budeme ještě více potřebovat. Nechť Vás po celý rok provází úspěch, rok buvola je symbolem prosperity, pracovitosti a nových příležitostí. Chyťte se jich! 

Do Thu Trang

Patří ke generaci Vietnamců v Česku, kteří každodenně porovnávají rozdíly - ty kulturní i generační. Narodila se ve Vietnamu. Do Česka přicestovala s rodinou jako pětiletá a dlouhou dobu vyrůstala v české rodině. Na střední škole chtěla být diplomatkou, potom ale vystudovala Marketing a PR a Česko-německá studia na Karlově univerzitě. Sama o sobě píše, že se pohybuje kolem marketingu, startupů, copywritingu a IT. O svém životě v Česku píše na blogu Asijatka.cz. Je svobodná, bezdětná, má české a vietnamské občanství.

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...