10. srpna 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

ASI.JATKA: Ty prodáváš na tržnici?

Trang Do Thu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trang Do Thu | foto: Facebook

... zeptala se mě mamka a udělala obličej, kterej jsem snad neviděla ani za pětku ve škole. Zatvářila se tak poté, co jsem jí oznámila, že jsem neděli strávila na blešáku prodáváním nenošených věcí.

Do Thu Trang
Do Thu Trang

Moje mamka totiž nechápe podstatu recyklovaného oblečení.

Pak prohodila něco ve stylu toho, že mi s taťkou finančně vypomůžou, když musím místo víkendu s rodiči trávit tím, že jdu prodávat. Svoje věci.

Což mi připomnělo, že kdysi, když jsem bydlela na kolejích a nešel mi internet kvůli rozbitému kabelu (v oněch letech jsme surfovali ještě na ADSL), nabídla mi maminka finanční výpomoc při nákupu nového počítače.

Co by si tenhle svět počal bez asijských maminek. Bez maminek.

Do Thu Trang

Patří ke generaci Vietnamců v Česku, kteří každodenně porovnávají rozdíly - ty kulturní i generační. Narodila se ve Vietnamu. Do Česka přicestovala s rodinou jako pětiletá a dlouhou dobu vyrůstala v české rodině. Na střední škole chtěla být diplomatkou, potom ale vystudovala Marketing a PR a Česko-německá studia na Karlově univerzitě. Sama o sobě píše, že se pohybuje kolem marketingu, startupů, copywritingu a IT. O svém životě v Česku píše na blogu Asijatka.cz. Je svobodná, bezdětná, má české a vietnamské občanství.

Do Thu Trang

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz