27. června 2016 22:36, aktualizováno  23:02 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

‚Poslední slovo bylo děkuji‘. Zemřel slavný herec Bud Spencer, bylo mu 86 let

Herec Bud Spencer zemřel v 86 letech. Proslavil se rolemi s Terencem Hillem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herec Bud Spencer zemřel v 86 letech. Proslavil se rolemi s Terencem Hillem. | foto: ČTK

ŘÍM O smrti šestaosmdesátiletého herce informovala italská agentura Ansa a italský server la Repubblica. Spencer, vlastním jménem Carlo Pedersoli, se proslavil hlavně ve dvojici s Terencem Hillem. Mezi jejich nejznámější filmy patří třeba Jestli se rozzlobíme, budeme zlí. Spencer byl v mládí také vynikajícím plavcem.

Spencer, vlastním jménem Carlo Pedersoli, se proslavil hlavně rolemi v italských westernech, v nichž hrál po boku Terence Hilla.

„Netrpěl, měl nás všechny u sebe a jeho poslední slovo bylo ‚Děkuji‘,“ uvedl hercův syn Giuseppe Pedersoli.

Spencer se narodil 31. října 1929 v Neapoli, vystudoval práva a zprvu se věnoval kariéře sportovce, byl plavcem a vodním pólistou. Itálii reprezentoval i na olympijských hrách v Helsinkách a Melbourne.

Od konce šedesátých let vytvářel vousatý hromotluk nesourodou dvojici s modrookým blonďákem Terencem Hillem ve velice úspěšných akčních komediích. K nejznámějším z nich patří například Malý unavený Joe, Jestli se rozzlobíme, budeme zlí!, Dva výtečníci nebo Sudá a lichá.

Úspěch těchto filmů vyvolal dokonce snahu populární koncept okopírovat. I čeští diváci mohli vidět snímky o Šimonovi a Matoušovi, jejichž představitelé Paul Smith a Antonio Cantafora jako by Spencerovi a Hillovi z oka vypadli.

V průběhu 80. let však sláva jejich komedií opadla a Spencer se dostal do filmového ústraní.

Lidovky.cz, ČTK