Neděle 29. listopadu 2020svátek má Zina 2 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Barack Obama ‘jamoval’ v noční show. Při vystoupení si rýpnul do Trumpa

Barack Obama za mikrofonem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Barack Obama za mikrofonem | foto: Reprofoto

PRAHA Americký prezident Barack Obama byl ve čtvrtek hostem Jimmiho Fallona v jeho pořadu “The Tonight Show”, ve kterém si zajamoval zprávy. Svým vystoupením zrekapituloval období vlády a dal najevo postoj k prezidentskému kandidátovi republikánů Donaldu Trumpovi.

Na pódium předstoupil jen několik hodin poté, co demokrat Barack Obama oficiálně podpořil v boji o Bílý dům svou stranickou kolegyni Hillary Clintonovou. Obamovi zbývá posledních osm měsíců vlády.

„Ahoj, jsem prezident Barack Obama a rád bych si zajamoval zprávy,“ sdělila americká hlava státu jakoby tleskající dav nevěděl, kdo právě přišel do sálu. Vzal do ruky mikrofon a začal.

Session s prezidentem v hlavní roli doplňoval jazzový band a také moderátor show Jimmi Fallon. “Obama stimuloval dlouhodobý růst,” pobrukoval si moderátor. Na něj navázal prezident a jmenoval úspěchy své vlády, zmínil například zákon o cenově dostupné zdravotní péči, zavedení opatření kvůli klimatickým změnám nebo povolení homosexuálních manželství.

‚Láska je láska‘

„Stručně řečeno, změna klimatu je reálná, zdravotní péče je dostupná pro všechny a láska je láska,“ shrnul skoro sedm a půl let v úřadu prezident Obama.

„Neexistuje třetí prezidentské období, nemůžu zůstat navždy. Kromě toho, táta zarezervoval prázdniny na Havaji, které začnou přibližně za 223 dní,“ vyhlížel Obama konec mandátu a díval se u toho na hodinky na zápěstí.“

„Jak již bylo řečeno, americký lid bude na podzim čelit důležitému rozhodnutí. Už vím, že někteří z kandidátů byli kritičtí vůči mé zahraniční politice, ale nechci jmenovat konkrétní osoby,” jamoval dále Obama. „Byl to Donald Trump,“ skočil mu do řeči člen doprovodné kapely.

Obama poté začal mluvit o tom, jak “někteří” napadají jeho postoje k řešení íránského jaderného programu, oživení diplomatických vztahů mezi Kubou a USA či obchodní dohodě TPP.

„Mluvíte o Donaldu Trumpovi?“ zeptal se moderátor. „Ne, ale sleduji svou oblíbenou show ‚Oranžová není nová černá‘,” odvětil americký prezident a rozesmál hlediště. Narážel tak na americký seriál o ženách - vězeňkyních „Oranžová je nová černá“ a zároveň na Trumpa, který se pyšní zrzavými vlasy.

Ekonomika výrazně klesne, musíme omezit podporu byznysu, říká Rusnok

Jiří Rusnok (19. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Snaží se zachovat chladnou hlavu a Čechům slibuje, že inflace, která je nejvyšší v Evropě, výrazně klesne. Guvernér...

Dnes vidím jen urážky a hněv. S tím se těžko žije, říká Jiřina Bohdalová

Jiřina Bohdalová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nenechá se zastavit ani pandemií. Když nemohla na jaře hrát, začala Jiřina Bohdalová (89) mezi vařením a starostí o...

Vyplatí se kupovat autodíly na AliExpressu? Otestovali jsme jejich kvalitu

Stránky AliExpress jsou dostupné v mnoha jazycích. Objednávku můžete poslat i... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Prostřednictvím internetové stránky AliExpress jsme dovezli vybrané náhradní díly a automobilové doplňky. A pak jsme je...