14. srpna 2018 15:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Belmondo má i v 85 letech chuť natáčet. To nejlepší teprve přijde, říká

Na tenis si zašel i herec Jean-Paul Belmondo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na tenis si zašel i herec Jean-Paul Belmondo. | foto: Reuters

Slavný francouzský herec Jean-Paul Belmondo řekl, že má i v 85 letech stále chuť natáčet a že ho vášeň pro film neopustila. V rozhovoru s deníkem Corse-Matin dodal, že zatím na žádném snímku nepracuje, ale sní o zajímavých nabídkách. Neuvažuje ani o návratu k divadlu. „To se pro mne stalo moc komplikovaným,“ uvedla hvězda filmů U konce s dechem, Muž z Acapulca nebo Zvíře. V roce 2001 utrpěl Belmondo mozkovou mrtvici, po níž částečně ochrnul.

Herec v rozhovoru rovněž zavzpomínal na své již zesnulé herecké kolegy Jeana Rocheforta a Philippa Noireta, které nazval „velmi drahými přáteli“. „Je to život, já vím. V každém případě doufám, že se s nimi tam nahoře setkám,“ řekl herec, jenž na Korsice tráví léto.

Legenda francouzského filmu dodala, že smrti se nebojí. „Měl jsem velmi šťastný život. To nejlepší teprve přijde“.¨

Jean-Paul Belmondo a Anna Karina ve filmu Bláznivý Petříček (1965). Režie:...
Jean-Paul Belmondo  jako třiadvacetiletý v den přijímacích zkoušek na...

Hercovým posledním snímkem byl před třemi lety dokument přibližující jeho úspěšnou filmovou kariéru. Film Belmondo par Belmondo (v české verzi Belmondo o Belmondovi) je postaven na jeho rozhovorech se synem Paulem v místech, kde točil některé své nejslavnější filmy. Belmondo se v hraném filmu před kamerou naposledy objevil v roce 2008 ve snímku Muž a jeho pes.

Za svou kariéru ztvárnil Belmondo přes 80 rolí. Zlomový pro něj byl právě snímek U konce s dechem, který z něj udělal kinematografickou ikonu. Belmondo obdržel v květnu 2011 v Cannes Zlatou palmu za celoživotní dílo. Stejně tak byl oceněn v září 2016 Zlatým lvem v Benátkách.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz