Sobota 18. ledna 2020svátek má Vladislav 3 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Belmondo podal stížnost na bývalou ženu, odmítá mu svěřovat dceru

Francouzský herec Jean Paul Belmondo s manželkou Natty na mezinárodním filmovém festivalu v Cannes (2001).  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Francouzský herec Jean Paul Belmondo s manželkou Natty na mezinárodním filmovém festivalu v Cannes (2001). | foto: ČTK

Francouzský herec Jean-Paul Belmondo v úterý podal stížnost na svou bývalou manželku Nathalii Tardivelovou kvůli tomu, že mu opakovaně odmítá svěřovat do přechodné péče jejich šestiletou dceru Stellu. S odvoláním na jeho advokáta to dnes oznámila agentura AFP.

Manželé se rozvedli loni. O dceru se z rozhodnutí úřadů stará především matka, ale má ji na víkendy a na prázdniny svěřovat otci. Belmondo si už minulý měsíc v rozhovoru pro týdeník Paris-Match stěžoval, že Tardivelová to odmítá dělat.

Žena tehdy řekla, že je to kvůli policejnímu vyšetřování Belmondovy nynější přítelkyně Barbary Gandolfiové a kvůli výhrůžkám smrtí obsaženým v anonymních dopisech adresovaných oběma bývalým manželům i jejich dceři.

Belmondův advokát řekl, že herec, "silně rozrušený potížemi, s nimiž se setkává ve snaze vidět svou dceru", podal na policii na bývalou ženu stížnost. "Pan Belmondo podnikl tuto iniciativu s jediným cílem - přivést svou bývalou manželku Natty k většímu realismu a uspokojivě uplatňovat svá pečovatelská práva. Naprosto nemá v úmyslu vytvářet konfliktní situaci mezi matkou a dcerou," sdělil advokát.

Belmondovi je 76 let. Jeho nynější partnerka Barbara je o 42 let mladší. Je to bývalá modelka, která fotila i pro časopis Playboy. Teď vede se svým bývalým manželem v Belgii noční klub a spolu s ním se ocitla v podezření z praní peněz, zločinného spolčení a obchodu s lidmi.

Belmonda v posledních letech stíhaly vážné zdravotní potíže včetně mozkové mrtvice v roce 2001. Od té doby je částečně ochrnutý, ale přesto nedávno natočil film Muž a jeho pes, kde měl roli šitou takříkajíc na míru.

,
Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...