18. září 2009 10:16 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Belmondo podal stížnost na bývalou ženu, odmítá mu svěřovat dceru

Francouzský herec Jean Paul Belmondo s manželkou Natty na mezinárodním filmovém festivalu v Cannes (2001).  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Francouzský herec Jean Paul Belmondo s manželkou Natty na mezinárodním filmovém festivalu v Cannes (2001). | foto: ČTK

Francouzský herec Jean-Paul Belmondo v úterý podal stížnost na svou bývalou manželku Nathalii Tardivelovou kvůli tomu, že mu opakovaně odmítá svěřovat do přechodné péče jejich šestiletou dceru Stellu. S odvoláním na jeho advokáta to dnes oznámila agentura AFP.

Manželé se rozvedli loni. O dceru se z rozhodnutí úřadů stará především matka, ale má ji na víkendy a na prázdniny svěřovat otci. Belmondo si už minulý měsíc v rozhovoru pro týdeník Paris-Match stěžoval, že Tardivelová to odmítá dělat.

Žena tehdy řekla, že je to kvůli policejnímu vyšetřování Belmondovy nynější přítelkyně Barbary Gandolfiové a kvůli výhrůžkám smrtí obsaženým v anonymních dopisech adresovaných oběma bývalým manželům i jejich dceři.

Belmondův advokát řekl, že herec, "silně rozrušený potížemi, s nimiž se setkává ve snaze vidět svou dceru", podal na policii na bývalou ženu stížnost. "Pan Belmondo podnikl tuto iniciativu s jediným cílem - přivést svou bývalou manželku Natty k většímu realismu a uspokojivě uplatňovat svá pečovatelská práva. Naprosto nemá v úmyslu vytvářet konfliktní situaci mezi matkou a dcerou," sdělil advokát.

Belmondovi je 76 let. Jeho nynější partnerka Barbara je o 42 let mladší. Je to bývalá modelka, která fotila i pro časopis Playboy. Teď vede se svým bývalým manželem v Belgii noční klub a spolu s ním se ocitla v podezření z praní peněz, zločinného spolčení a obchodu s lidmi.

Belmonda v posledních letech stíhaly vážné zdravotní potíže včetně mozkové mrtvice v roce 2001. Od té doby je částečně ochrnutý, ale přesto nedávno natočil film Muž a jeho pes, kde měl roli šitou takříkajíc na míru.

ČTK, Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...