20. března 2011 14:23, aktualizováno  16:59 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Bémův syn spadl z pražské kašny, hrozí mu amputace ruky

Poškozená Wimmerova kašna po sobotním incidentu   | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poškozená Wimmerova kašna po sobotním incidentu | foto: Jiří Wagner

PRAHA Syn bývalého pražského primátora a nynějšího poslance za ODS Pavla Béma spadl v noci na sobotu z kašny v centru Prahy. Lékaři se nyní snaží zachránit dvacetiletému chlapci pravou ruku, která byla vážně poraněna.

Podle Nedělního Aha! přijali lékaři Ústřední vojenské nemocnice v Praze-Střešovicích v sobotu po páté ranní hodině dvacetiletého Jáchyma Béma s otevřenými zlomeninami obou rukou.

Podle vyjádření policie se "ve čtyři hodiny ráno skupinka mladíků vracela z restaurace a na Uhelném trhu začala dovádět ve vypuštěné kašně". Mladík se na Wimmerovu kašnu rozhodl vyšplhat, poté ale jedné ze soch ulomil hlavu a spadnul. Uvolněná roní část fontány mu způsobila otevřené zlomeniny obou rukou.

Poškozená Wimmerova kašna po sobotním incidentu

Uhelný trh na Praze 1

Zranění jsou podle deníku velice vážná. "Na obou rukou měl otevřené zlomeniny. Vystřídalo se na něm několik chirurgů a levou ruku se jim podařilo zachránit. Na té pravé má ale natolik porušené cévy, že mu ji na devadesát procent budou muset amputovat," cituje Aha! svůj zdroj z oddělení, kde Jáchym leží v umělém spánku.

Kromě vážných zdravotních následků, může mít dovádění v kašně dohru také u policie. "O incidentu byli vyrozuměni kompetentní pracovníci Magistrátu hlavního města Prahy. Celou událostí se nyní zabývají policisté prvního pražského obvodu," stojí v tiskové zprávě Policie ČR.

Wimmerova kašna na Uhelném trhu před poškozením

Wimmerova kašna

Wimmerova kašnu vytvořil František Xaver Lederer v roce 1797. Kašna původně stála na dnešní Národní třídě, na Jungmannově náměstí, od roku 1880 na Betlémském náměstí a poté ve Vrchlického sadech. Vandalové ji poškodili již před 40 lety, kdy byly její sochy částečně nahrazeny replikami.

zdroj: prazskekasny.net

Lidovky.cz

BMW Řada 5 3,0...
BMW Řada 5 3,0...

r.v. 2012, naj. 55 000 km, diesel
950 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz