11. března 2017 21:52 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Bridges oblékl svetr a nakrátko se vtělil do povaleče Lebowského

Jeff Bridges | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeff Bridges | foto: Reuters

LOS ANGELES Americký herec Jeff Bridges v pátek oživil svou postavu „Duda“ z kultovní krimikomedie bratrů Coenových Big Lebowski z roku 1998. Oblečený v poznávacím znamení hlavního hrdiny, kardiganu, tak vzdal hold svému hereckému kolegovi z filmu Johnu Goodmanovi, jenž získal hvězdu na hollywoodském chodníku slávy, napsal na svém webu časopis Rolling Stone.

Bridges během ceremoniálu za jásotu přihlížejících nečekaně svlékl sako a oblékl si „kostým“ filmového povaleče Jeffa Lebowského, neboli Duda, kterého si gangsteři ve filmu náhodou spletli s milionářem téhož jména. Tím se rozpoutal komplikovaný řetěz událostí. Goodman ve snímku hraje jeho kamaráda, válečného veterána Waltera Sobchaka.

V roce 1998 snímek zklamal své tvůrce, když se mu nepodařilo do kin přilákat tolik diváků, kolik si filmová studia původně představovala. Postupem času ale film prokázal své kvality a stal se z něj svým způsobem hit, který pomalu, ale jistě, přinášel zisky, a to zvláště poté, co se snímek objevil na DVD.

Jeff Bridges
Jeff Bridges a John Goodman
ČTK

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?
Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let se počet sportujících dětí značně snížil. Až třetina se omlouvá z tělocviku, a dokonce i někteří rodiče ho považují za zbytečný předmět. Jak to změnit?

Najdete na Lidovky.cz