20. července 2013 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Britové nově sází, že Kate porodí ve znamená lva. Možná i v srpnu

Kate s manželem Williamem a švagrem Harrym | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kate s manželem Williamem a švagrem Harrym | foto: Reuters

LONDÝN Británie nadále netrpělivě čeká na narození prvního potomka prince Williama a jeho ženy Kate. Údajné termíny porodu, o kterých média informovala, již uběhly, mnozí lidé se proto domnívají, že následník trůnu přijde na svět až v srpnu.

A na svůj tip neváhají sázet, napsala agentura DPA. Oficiální termín nicméně není znám. Mnoho příznivců monarchie si nyní vsadilo, že dítě bude ve znamení lva, což by znamenalo jeho narození v době mezi 23. červencem a 22. srpnem.

Bookmakeři zaznamenali rostoucí zájem o sázku na to, že Kate porodí v úterý, případně až v srpnu. Původní termíny přitom spekulovaly již o 13. červenci.

Poznámka o lvím děcku

Spekulace o porodu po 23. červenci vyvolala "nerozvážnou poznámkou o lvím děcku" Williamova tchýně Carole Middletonová, uvedla DPA. Doposud se počítalo, že potomek Williama a Kate bude ve znamení raka.

Porodní mánie zachvátila Velkou Británii.

Porodní mánie zachvátila Velkou Británii.

V obležení fanoušků britské královské rodiny a novinářů zůstává nadále vstup do londýnské nemocnice Panny Marie, kde by se o Kate měli porodníci postarat. Bulvární list The Sun před klinikou ve středu nainstaloval webovou kameru, aby nedočkaví lidé mohli sami dění sledovat. List v pátek uvedl, že na odkaz ke kameře již kliklo přes 150.000 lidí z celého světa.

Princ William, který je armádním pilotem vrtulníku, je nyní na dovolené. S Kate strávil několik uplynulých dnů v domě manželčiných rodičů v Bucklebury, které je asi 50 kilometrů od Londýna. V pátek pár usedlost opustil a odjel na neznámé místo, podle všeho zřejmě zamířil do londýnského Kensingtonského paláce, aby byl v blízkosti nemocnice. Královský dvůr to s odkazem na soukromou záležitost rodiny odmítl komentovat.

Lidovky.cz, ČTK