26. března 2015 6:24 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Éterická kráska Keira Knightley slaví třicetiny

Herečka Keira Knightley | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herečka Keira Knightley | foto: Reuters

LONDÝN/PRAHA  Britská herečka Keira Knightley, která ve čtvrtek oslaví 30. narozeniny, na sebe poprvé upozornila filmem Blafuj jako Beckham a jednu z hlavních rolí si zahrála i v trilogii o pirátech z Karibiku. Diváci ocenili také její výkony ve snímcích Král Artuš, Vévodkyně, Pokání, Láska nebeská či Anna Karenina.

Za hlavní roli v romanci Pýcha a předsudek byla Knightley nominována na Oscara. Ve hře o prestižní sošku byla i letos - za výkon ve vedlejší roli ve filmu Kód Enigmy.

Herečka pochází z umělecké rodiny. Její otec je dramatik, matka herečka. Nepřekvapí proto, že Keira chtěla také stanout na prknech, která znamenají svět. Zpočátku jí v tom bránila vrozená dyslexie, tu se jí však podařilo překonat a již v dětství získala své první role. V roce 1999 si zahrála v hollywoodském trháku Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba, bohužel však jen dvojnici Natalie Portmanové. V posledních letech je už Knightleyová zvyklá být tou hlavní hvězdou, a to nejen ve filmu, ale i v modelingu.

Herečka Keira Knightley na předávání prestižních filmových cen Oscar
Herečka Keira Knightley (předávání cen Screen Actors Guild Awards v Los Angeles)

Od roku 2013 je vdaná za hudebníka z britské rockové skupiny The Klaxons Jamese Rightona. Kvůli své velmi štíhlé postavě čelila Knightley opakovaně podezření, že trpí poruchou příjmu potravy.

ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
JAVA VÝVOJÁŘ PRO PROJEKT INTELIGENTNÍCH KŘIŽOVATEK

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 35 000 - 55 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz