4. července 2018 18:54 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Britská policie vyšetřuje amerického herce Kevina Spaceyho kvůli podezření ze šesti sexuálních útoků

Herec Kevin Spacey. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herec Kevin Spacey. | foto: Reuters

LONDÝN Britská policie vyšetřuje šest podezření ze sexuálních útoků, kterých se v minulosti údajně dopustil americký herec Kevin Spacey. Jde o tři více, než bylo původně zveřejněno, uvedla agentura AP. Již loni na podzim se objevily informace, že Spacey za svého působení v londýnském divadle Old Vic údajně sexuálně obtěžoval nejméně dvacet mužů.

Britská média informovala již na začátku roku o třech vyšetřovaných obviněních. Policie v Británii nezveřejňuje jména podezřelých, dokud nejsou oficiálně obviněni. V odpovědi na dotaz ohledně Spaceyho ho policie nyní nejmenovala, nicméně dodala, že detektivové obdrželi celkem pět obvinění ze sexuálního útoku a jedno z útoku proti muži. Pět z údajných útoků se odehrálo v Londýně mezi lety 1996 a 2008 a šestý v západoanglickém městě Gloucester v roce 2013.

Držitel filmové ceny Oscar byl v letech 2004 až 2015 uměleckým ředitelem londýnského divadla Old Vic. Jako první 58letého Spaceyho obvinil ze sexuálního obtěžování o dvanáct let mladší americký herec Anthony Rapp, kterého se prý pokusil svést před třemi desítkami let. Spaceymu bylo tehdy 26 a Rappovi 14.

Loni počátkem listopadu se přidal mexický herec Roberto Cavazos, podle něhož si hollywoodská hvězda zvala mladé herce, „aby si s nimi promluvila o jejich kariérách“. „Stačilo, když mladému muži bylo pod třicet, a pan Spacey nás klidně osahával,“ uvedl Cavazos. Podobné zážitky hlásili muži i ve Spojených státech.

Tato obvinění měla pro jinak uznávaného herce tvrdý dopad. Mezinárodní akademie televizních umění a věd se rozhodla neudělit Spaceymu zvláštní ocenění zakladatelů mezinárodních televizních cen Emmy. Společnost Netflix, která produkuje seriál Dům z karet, pak pozastavila natáčení jeho další řady. Později pak potvrdila, že šestá řada seriálu bude, ale již bez Spaceyho.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!