7. května 2015 15:48 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Polibky i dojetí. Princ Harry odjíždí po měsíci z Austrálie

Davy australských příznivců, z velké části mladých obdivovatelek, se přišly... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Davy australských příznivců, z velké části mladých obdivovatelek, se přišly... | foto: ČTK

SYDNEY Davy australských příznivců, z velké části mladých obdivovatelek, se přišly před proslulou budovu opery v Sydney rozloučit s britským princem Harrym, který končí měsíční působení v australské armádě. Během něj si stihl vyzkoušet působení u různých jednotek v několika australských městech a na různých pozicích.

Třicetiletý veterán z dvou misí v Afghánistánu se nejprve před stovkami diváků zúčastnil menšího vojenského cvičení v sydneyském přístavu a poté pozdravil přihlížející, s nimiž si potřásl rukama, fotil se s nimi a od jedné dívek se nechal políbit na tvář.

„Bylo to fantastické,“ stručně popsal svůj australský měsíc. „Je vážně skvělé mít šanci promluvit si s lidmi,“ usmíval se princ, který se po narození své neteře Charlotte stal pátým v pořadí nástupnictví na britský trůn.

Jak přežít v divočině

Během čtyř týdnů v australské armádě vystřídal kapitán Harry Wales posádky v Darwinu, Perthu či Sydney, vyzkoušel si trénink na leteckém simulátoru, techniky přežití v divočině, navštívil domorodou komunitu nebo si zahrál australský fotbal na vozíku s vážně raněnými vojáky. 

Nabídka k sňatku prince potěšila
Davy australských příznivců, z velké části mladých obdivovatelek, se přišly...

Na závěr svého působení v Austrálii se setká s britským vojákem, který během mise v Afghánistánu přišel o obě nohy a v Sydney podstoupil speciální proceduru umožňující zhotovení obou protéz. Princ se poté chystá vyrazit na týdenní návštěvu Nového Zélandu. 

Lidovky.cz, ČTK