18. června 2018 6:21 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

VIEWEGH: Islamolog a znásilnění? Buď jsem blb já, nebo ony

Michal Viewegh | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Viewegh | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

PRAHA „No buď jsem blbej já, nebo voni,“ říkával za svého nijak dlouhého života podrážděně můj otec, když mu nějaká nesrozumitelná zpráva v novinách, absurdní úřední vyhláška nebo třeba jen zmateně mnohoznačná věta v návodu na použití domácího spotřebiče nedávala smysl – a já jsem si na něj minulý týden při čtení článku Milana Rokose Islamolog Ramadan přiznal cizoložství s láskou vzpomněl.

Jen na okraj: příliš se v islámském světě nevyznám, ale nezlobte se na mě, pokud má islamolog příjmení Ramadan, připadá mi to podobné, jako kdyby se třeba křesťanský teolog Tomáš Halík jmenoval Štědrý den… No nic, přestanu nejapně žertovat a přejdu k vážnějším věcem: pětapadesátiletý švýcarský islamolog Ramadan je obviněn ze znásilnění dvou bývalých stoupenkyň a od února je ve vazbě.

V březnu se navíc ke dvěma výše zmíněným ženám přidala údajná třetí oběť: Mounia R., placená společnice, která tvrdí, že ji Ramadan v průběhu několika let v Londýně, Paříži a Bruselu celkem devětkrát znásilnil (což doložila černými šaty potřísněnými spermatem, na nichž nyní policie zkoumá DNA).

Tož tak. Neodvažuji se jakkoli zpochybňovat výpovědi dvou bývalých Ramadanových příznivkyň – ale nad obviněním oné placené společnice, jež byla údajně v Londýně, Paříži a Bruselu Ramadanem devětkrát znásilněna (patrně ty doličné černé šaty ráda nosí), jsem poněkud v rozpacích. Při těchto počtech si totiž nelze nevzpomenout na legendární historku Ivana Mládka, kterého zatoulaný pes kousl rovněž opakovaně (byť ne devětkrát, ale pouze dvakrát): poprvé do nohy, když zpěvák procházel kolem, a podruhé do obličeje, když se Ivan k psovi shýbal, aby si přečetl a zapsal číslo jeho známky… Vím, že jde o vážnou věc, kterou se nesluší zlehčovat, jenže tu komickou podobnost jaksi nelze nevidět. A především je těžké ignorovat logické otázky, které racionálně uvažujícího člověka ihned napadají:

1. Proč v Londýně Ramadamem znásilněná Mounia R. s pachatelem onoho odporného trestného činu dobrovolně odletěla do Paříže?

2. Proč v Londýně a v Paříži Ramadanem znásilněná Mounia R. s týmž sexuálním násilníkem dobrovolně odletěla do Bruselu?

3. Jaká je pravděpodobnost, že Ramadanem opakovaně znásilňovaná Mounia R. není mentálně retardovaná?

No nic. Toho času je Ramadan ve vězeňské vazbě a poslední člověk na světě, který se ho zastává – já tedy rozhodně ne! –, je jeho dcera Maryam, která za otcem přiletěla až z Kataru a nyní v médiích neustále mluví o mediálním lynči…

No buď jsem blbej já, nebo ony.

Michal Viewegh

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz