Pondělí 25. ledna 2021svátek má Miloš 1 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Budou to dvojčata? Média rozebírají těhotenství Kate

Kate při cestě po Singapuru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kate při cestě po Singapuru. | foto: Reuters

LONDÝN Královský palác konečně potvrdil zprávu o těhotenství vévodkyně Catherine, manželky britského prince Williama, což vyvolalo celou řadu spekulací. V médiích se okamžitě objevila zpráva, že pár čeká dvojčata.

"Jasným důkazem" jsou podle agentury Reuters silné ranní nevolnosti, kterými Kate trpí v časném stádiu těhotenství. Vévodkyně je kvůli nim již druhým dnem v nemocnici a její hospitalizace potrvá ještě několik dní. V jiném stavu je prý méně než 12 týdnů.

Catherine a William, tedy vévodkyně a vévoda z Cambridge, předkládají veřejnosti od své pohádkové svatby před 20 měsíci pod pečlivým dohledem královského paláce elegantní a moderní image: chyběl už jen optimistický obraz dítěte, které bude již třetí v pořadí následnictví na trůn, připomíná agentura AFP.

ČTĚTE TAKÉ:

Od svatby ve Westminsterském opatství z 29. dubna 2011, vysílané ve světových televizích pro asi dvě miliardy diváků, se Catherine a William objevují skoro pravidelně zejména v tisku po celém světě.

Pro obyčejné ženy je vévodkyně vzorem pro módu, zejména když se obléká do finančně dostupného značkového zboží.

Co ale odborníci na monarchii začali v posledních měsících pečlivě sledovat, byla její postava - v očekávání radostné zprávy.

Před třemi týdny si tak všimli, že mladá 30letá žena si při jednom přípitku přiložila ke rtům sklenici vody. Nevyvozovali z toho ale žádné další závěry. Minulý týden jim už ale nadzdvihl obočí dárek od anonymní ctitelky: dětské kalhotky.

Příznivý rok pro královnu Alžbětu

"To je ten správný čas," poznamenala historička a expertka na královskou rodinu Kate Williamsová. Toto těhotenství se stává božským vyvrcholením roku, který je označován za velmi příznivý pro královnu Alžbětu II., která letos oslavila diamantové, tedy 60. výročí svého panování.

U příležitosti těchto oslav syn prince Charlese a zesnulé princezny Diany a jeho mladá žena se začali zdokonalovat v roli budoucích panovníků a jeli zastupovat královnu do Asie a Tichomoří.

Když princ William jakožto pilot vrtulníku strávil sedm týdnů výcviku u královského letectva na Falklandských ostrovech, princezna se objevila několikrát na veřejnosti po boku Alžběty.

Kromě několika výstupů pro veřejnost žije mladý pár na velšském ostrově Anglesey poblíž letecké základny, kde William slouží. Čekají tam na přestěhování do honosného Kensingtonského paláce v Londýně, až bude v příštím roce zrestaurován.

Charles je ze svého syna rozpačitý

Williamův otec, 63letý princ Charles, není ze svého syna úplně ve své kůži. Budoucí král William V., který je údajně podle nedávných průzkumů veřejného mínění nejoblíbenějším z princů, prý usiluje o to vést normální život, jak jen to je možné. "William si sám vaří a dokonce i stele postel," prozrazuje novinářka Penny Junorová, která připravuje životopis budoucího krále.

Jediné skutečné faux-pas, které se stalo brzy na podzim, nebylo mladému páru ani přičítáno. Vlastně byl označen za jednoznačnou oběť. A to když francouzský časopis Closer zveřejnil fotografie paparazziů polonahé Catherine na dovolené na jihu Francie.

Případ vyvolal velkou vlnu sympatií s novomanžely a britský tisk, který je znám svým lovem senzací, nezveřejnil žádnou z inkriminovaných fotografií.

Královští analytici dokonce poznamenávají, že skandál posílil obraz manželů spojených v neštěstí a lásce. A to na rozdíl od image, kterou pro britskou veřejnost představovali v 80. letech přímí potomci královny, z nichž tři ze čtyř se rozvedli nebo zkrátka žijí odděleně.

William a Catherine představují "nový koncept pro monarchii", a sice "moderního prince a princezny", poznamenal už při příležitosti "svatby století" specialista pro komunikaci s veřejností Max Clifford. "Všechno to bylo pečlivě připravené. Dostalo se jim hodně rad v zákulisí a zatím to funguje velmi dobře," dodal.

,

Peníze mě omámily. Upřímná zpověď Jana Šimáka, proč ho fotbal přestal bavit

Jan Šimák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už nikdy nezjistí, jak dobrý doopravdy mohl být. Říkalo se, že má větší talent než Tomáš Rosický, ale místo, aby si po...

Dům pana Hrbáčka navždy potemní. Letos jeho potomci rozsvítili naposledy

Dům Antonína Hrbáčka v Lípě se v roce 2020 rozzářil před Vánocemi naposledy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedmnáct let postupně vylepšoval a rozšiřoval osvětlení svého domu v Lípě u Zlína Antonín Hrbáček. Jeho vánoční výzdoba...

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!