10. ledna 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Bývalá miss Kadeřábková měla strastiplnou cestu na porodní sál. Manžel za ní přijel ze hřiště

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Tereza Kadeřábková s manželem Pavlem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tereza Kadeřábková s manželem Pavlem. | foto: Facebook

PRAHA Hodně náročnou cestu na porodní sál popisuje Česká miss pro rok 2012 Tereza Kadeřábková, který získala ještě pod dívčím jménem Chlebovská. Manželka fotbalového reprezentanta Pavla na videu na Youtube.com popisuje, jak za ní její budoucí manžel musel spěchat z tréninku národního týmu a že ji doprovázela cestou na sál policie.

Dnes už 16 měsíců stará dcera Ema měla velice zajímavý příchod na svět. Její maminka musela při cestě na sál překonat několik problémů.

„Porod byl naplánovaný do pražského Podolí. Partner, tehdy jsme ještě nebyli manželé, byl právě na reprezentačním srazu v Praze. Volali jsme si v poledne, to se ještě nic nedělo,“ popisovala Kadeřábková.

„Odpoledne šel na trénink a řekl, že telefon dá masérovi. Já jsem si ještě dělala legraci, jak zavolám: ‚Dobrý den, pane masére, tady Tereza, už rodím…‘“ smála se.

Pavel Kadeřábek se raduje ze vstřelené branky do sítě Islandu.

Pavel Kadeřábek se raduje ze vstřelené branky.

Když ji praskla plodová voda, měla velké štěstí, že ji zrovna navštívila sestra s jejím manželem. 

„Bylo mi trapně zavolat a říct, že možná rodím. Naštěstí nečekaně přijela sestra Johanka a její manžel Kuba masérovi zavolal. Ten běžel za Pavlem a on přijel za mnou domů.“

To však nebylo nic proti samotné cestě mladého páru na porodní sál.

„Cesta trvá asi patnáct minut, byl velký provoz, my jeli rychle a chytili nás policajti. A tak jsme měli nakonec doprovod s majáčkem. Do schodů v porodnici mi pak pomáhal z jedné strany Pavel, z druhé policajt.“

Tereza Chlebovská jako reportérka při Lize mistrů.
Tereza Chlebovská v maskérně.

Zajímavou cestu na sál měl i sám porodník Kadeřábkové.

„Dopředu domluvený porodník chtěl dorazit na kole, nakonec přijel autem, ale v cyklistickém úboru, to si pamatuju,“ uvedla. 

„Pavel tam chtěl být, já ho tam nechtěla, ale zůstal. Bylo to fajn, byl mi oporou. Mačkal mi ruku, ale hrozně málo. ‚Tys byla v bolestech a já ti to nechtěl ještě zhoršovat mačkáním ruky,‘ vysvětloval mi později. Pak se mu udělalo špatně a musel si sednout a pil mi tam můj nemocniční čaj,“ dodala Tereza. 

larJaroslav Šindelář
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz