24. srpna 2017 17:50 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Hájil Jacksona obviněného ze zneužívání dětí. Teď si ho najal Cosby kvůli zdrogování a znásilnění ženy

Bill Cosby | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bill Cosby | foto: Shutterstock

NORRISTOWN/PRAHA Herec a komik Bill Cosby si najal Toma Mesereaua, bývalého právníka Michaela Jacskona, aby ho příští rok hájil u soudu. Cosby je obviněn ze sexuálního útoku z roku 2004 na Andreu Constandovou, kterou měl zdrogovat a následně znásilnit. Cosby všechna obvinění popřel. Kdyby soud rozhodl, že je herec vinný, hrozilo by mu až deset let vězení.

Cosby je americký herec, jehož vrchol přišel v osmdesátých letech, kdy si vysloužil titul „Amerického táty“ za jeho roli Heathcliffa Huxtabla v sitcomu „The Cosby Show“.

Podle agentury Reuters Cosbyho mluvčí v pondělí oznámil, že osmdesátiletý komik přizval Toma Mesereaua, který v minulosti hájil zpěváka Michaela Jacksona, do vedení jeho týmu obhájců. Aby měl hercův tým obhájců čas na přípravu, přesunulo se další soudní jednání na březen příštího roku. Právníci z Cosbyho minulého týmu odstoupili bez udání důvodu.

V minulosti se přihlásilo alespoň padesát žen, které tvrdily, že je Cosby sexuálně napadl. Kvůli promlčecím lhůtám se k soudu dostal pouze případ Constandové. Ta herce obvinila z toho, že jí v roce 2004 podal narkotika a následně jí znásilnil. Aféra sice po dvou letech skončila mimosoudním vyrovnáním a dokumenty vztahující se k ní byly zapečetěny. Loni je ale soudce, který se případem zabývá, nechal otevřít.

Oběti Billa Cosbyho na obálce New York Magazínu
Bill Cosby, dříve oblíbená celebrita, nyní bojuje o svobodu před soudem.

Mesereau v minulosti úspěšně obhájil Jacksona, který byl obviněný ze zneužívání dětí. Michael Jackson po rozsudku vzkázal, že už nebude sdílet lože s nezletilci. „Už to nebude dělat. Už se kvůli tomu nemíní dostat do tak zranitelného postavení,“ řekl po přijetí rozsudku v roce 2005 šéf jeho obhájců Tom Mesereau. Jackson zemřel v roce 2009 po otravě silným sedativem.

Mesereau v minulosti také reprezentoval boxera Mika Tysona, který byl obviněn ze znásilnění. Právník je známý nejen díky obhajobě celebrit, ale také proto, že jednou ročně obhajuje obviněného pro bono z vraždy, za kterou by obžalovaný v případě odsouzení mohl dostat trest smrti.

Najdete na Lidovky.cz