3. června 2010 16:32, aktualizováno  20:21 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Bývalý premiér Mirek Topolánek se oženil s Lucií Talmanovou

Svatba Mirka Topolánka a Lucie Talmanové. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Svatba Mirka Topolánka a Lucie Talmanové. | foto: ČTK/Herbert Slavík

PRAHA Expremiér a bývalý šéf ODS Mirek Topolánek se oženil. Vzal si svou přítelkyni, někdejší místopředsedkyni sněmovny Lucii Talmanovou, se kterou má tříletého syna Nicolase.

Svatba proběhla v úzkém rodinném kruhu v pětihvězdičkovém hotelu Aria v Praze na Malé Straně. Informaci přinesl server Týden.cz a Blesk.cz. Potvrdil ji jeden ze zaměstnanců hotelu, který si nepřál být jmenován. "Je to tak, Mirek Topolánek se zde oženil," řekl.

Talmanová pro obřad zvolila červené šaty bez rukávů doplněné šňůrou bílých perel. Topolánkova kravata barevně ladila se šaty nevěsty.

Na svatbě byl i bývalý ministr vnitra a poslanec ODS Ivan Langer. "Ano, uvnitř je svatba, ale nemohu říct, kdo jsou novomanželé. Jen vám mohu prozradit, že to nevěstě moc sluší," řekl serveru Blesk. cz. V dnešní Mladé frontě Dnes si přitom Langer stěžuje, že se Mirek Topolánek vůči němu nezachoval hezky. "Jestli jsem z něčeho zklamán ze vztahu s Mirkem Topolánkem, je to konec toho vztahu," řekl Langer. ČTĚTE VÍCE

Talmanová nyní končí jako místopředsedkyně sněmovny. Její asistentka Lenka Nedbálková nechtěla informaci o sňatku potvrdit, ani vyvrátit.

Mirek Topolánek s Lucií Talmanovou


O svatbě nevěděl ani mluvčí ODS Martin Kupka. "Tuto zprávu nemůžu verifikovat," řekl LN s tím, že má pouze informace z médií.

Svatba proběhla v naprostém utajení. Shodou okolností v den, kdy se veřejnost loučila se zesnulým zpěvákem Petrem Mukem. Více čtěte ZDE.


Topolánek se oženil po více než čtyřletém vztahu a tři měsíce poté, co se rozvedl se svou první ženou Pavlou. Talmanová údajně na rozvod tlačila. Topolánkovo první manželství trvalo třicet let, má z něj syna a dvě dcery. Po rozvodu, který proběhl v únoru média spekulovala, kdy se bývalý premiér ožení.

Předseda ODS Mirek Topolánek v doprovodu své manželky na zahajovací party Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech v roce 2003

O vztahu Topolánka a Talmanové se začalo mluvit v roce 2006, o rok později oba přiznali, že spolu čekají dítě.

Lidovky.cz, valLucie Vadlejchová