25. srpna 2019 23:06 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Česko-Slovenskou Miss se stala dvacetiletá Klára Vavrušková. Českou Miss je Barbora Hodačová

Česko-Slovenskou Miss 2019 se stala Češka Klára Vavrušková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko-Slovenskou Miss 2019 se stala Češka Klára Vavrušková. | foto: ČTK

PRAHA  Vítězkou letošního ročníku soutěže Česká Miss se stala třiadvacetiletá Barbora Hodačová z Teplic. Vrcholem večera v Hudebním divadle Karlín v Praze bylo vyhlášení Česko-Slovenské Miss 2019, kterou se stala dvacetiletá Češka Klára Vavrušková z Kostelce nad Orlicí. Nadnárodní projekt vznikl spojením soutěže krásy Česká Miss s Miss Universe Slovenskej republiky. Nejhezčí dívkou Slovenska byla vyhlášena třiadvacetiletá Laura Longauerová z Detvy.

Česko-Slovenská Miss 2019 získá kontrakt za 100 000 eur, v přepočtu přes 2,5 milionu korun, a byt v Praze. Zároveň postupuje na soutěž Miss Earth. Dvě nejkrásnější dívky z Česka a Slovenska dostaly korunky zdobené zlatem, stříbrem, dvěma modrými topazy, sedmi diamanty a jednadvaceti sladkovodními perlami. Každá z korunek přesahuje hodnotu 400 000 korun. Zlatníci se snažili najít společný motiv obou států, proto je zdobí národní barvy. Obě vítězky postoupí za svou zemi na soutěž Miss Universe.

Galavečer České Miss 2019 a Miss Universe Slovenské republiky 2019 se konal 25....
Českou Miss se stala Barbora Hodačová.

Obnovená soutěž Miss se v Česku koná tři desítky let. Soutěži Miss České republiky, kterou od roku 1989 pořádal Miloslav Zapletal, konkurovala od roku 2005 Česká Miss. Obě soutěže se sloučily od ročníku 2011.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!