29. března 2015 0:02, aktualizováno  12:25 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Česko má novou Miss. Stala se jí Nikol Švantnerová

Česká Miss 2015 Nikol Švantnerová s Karolínou Mališovou (vlevo) a Andreou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká Miss 2015 Nikol Švantnerová s Karolínou Mališovou (vlevo) a Andreou... | foto:  František Vlček, MAFRA

PRAHA Českou Miss 2015 se v sobotu večer stala Nikol Švantnerová z Českých Budějovic. Z deseti finalistek ji letos vybrala porota, diváci volili druhé a třetí místo. Své hlasy dali Andree Kalousové a Karolíně Mališové.

Korunku vítězce předala ve Fóru Karlín v Praze nová ředitelka soutěže Marcela Krplová. Dvaadvacetiletá tmavovláska bude Českou republiku reprezentovat v mezinárodní soutěži Miss Universe. Vedle hlavního ocenění Švantnerová, která byla se 180 centimetry nejvyšší z finalistek, získala i titul Miss Bikini.

Švantnerová studuje Vysokou školu ekonomiky a managementu. Narodila se v Šumperku, ale v současnosti žije v Českých Budějovicích. Baví ji tanec, fitness, snowboarding, slovenská hudba a cestování. Mluví anglicky, francouzsky a španělsky.

Vítězku vybrala odborná porota. Na rozhodování se podíleli například desetibojař a televizní moderátor Roman Šebrle, prezident rádia Frekvence 1 Michel Fleischmann, zakladatelka soutěže Michaela Maláčová nebo bývalé Miss Petra Faltýnová a Gabriela Kratochvílová.

Dojatá vítězka Nikol Švantnerová.
Vítězka Nikol Švantnerová se neubránila slzám štěstí.

Pořadatelé tak podle dřívějšího vyjádření ředitelky soutěže Marcely Krplové navazují na koncept světových soutěží, kdy například Miss Universe volí rovněž odborná porota.

Českou Miss World 2015 a první vicemiss je po dnešku osmnáctiletá Andrea Kalousová z Jablonného nad Orlicí. Titulem Česká Miss Earth 2015 a druhá vicemiss se pyšní osmnáctiletá Karolína Mališová z Otic u Opravy, která získala také tituly Miss úsměv, Miss tvář a Miss posluchačů Frekvence 1. Byla jedinou účastnicí finále z moravských krajů. Finalistky se ve Fóru Karlín představovaly postupně. Po odvysílání medailonku se dívka ukázala při promenádě v plavkách a poté vždy dvojice či trojice odpovídaly na otázky moderátorů pořadu Leoše Mareše nebo Libora Boučka. Před vyhlášením byly odvysílané ještě záběry ze soustředění finalistek na Kapverdských ostrovech a dívky se na závěr promenovaly ve společenských šatech.

Slavnostní program vysílala televize Prima. O hudební část soutěže se postarali Lucie Bílá s Arakainem, Josef Vojtek a Ben Christovao.

Obnovená soutěž miss se v Česku koná čtvrt století. Soutěži Miss ČR, kterou od roku 1989 pořádal Miloslav Zapletal, konkurovala od roku 2005 Česká Miss, kterou pořádala Maláčová. Zatímco Miss ČR vybírala odborná porota, Českou Miss volili televizní diváci. Zapletal se s Maláčovou soudil kvůli tomu, že pro svou soutěž používá podle něj zaměnitelný název Česká Miss, soudy ale rozhodly ve prospěch Maláčové. Nakonec byly soutěže sloučeny a od roku 2011 existuje pouze Česká Miss.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz