2. února 2016 13:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Chci vidět i vaše prsa. Karolína Kurková bojuje za kojení na veřejnosti

Česká modelka Karolína Kurková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká modelka Karolína Kurková | foto: Instagram

V kavárnách, na hřištích či přímo na ulici. Slavná česká modelka Karolína Kurková bojuje za právo žen kojit děti na veřejnosti. Na sociálních sítích vyzvala všechny matky ať sdílí fotografie, na kterých kojí své děti.

„Kojení je dar a já za něj děkuji. Příroda to věděla před námi a věřím, že neexistuje lepší zdroj výživy pro dítě než mateřské mléko. Kojení není snadné, snažím se proto všem matkám dodat sílu a odvahu, aby to nevzdaly. Už od začátku pro mě bylo mateřství výzvou a časem jsem si každý krok na této cestě zamilovala. Vyjadřuji obdiv všem ženám, které se rozhodly přijmout takový závazek. Přála bych si vidět i vaše kojící selfie,“ napsala Kurková na svůj facebookový profil.

Karolína Kurková přidala k fotografii s hastagem #breastfeedingselfie. Fotka má 6143 liků.

Své „kojící“ fotografie už na sociálních sítích zveřejnily například zpěvačky Pink, Alanis Morissete, Gwen Stefani a modelky Natalia Vodianová, Gisele Bündchenová či Nicole Trunfio, která se dokonce nechala se svým synem vyfotit pro australskou mutaci časopisu Elle.

apeAlena Pecháčková

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…