30. května 2016 11:30 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Clarkeová porušila ‚slib‘ a znovu se svlékla ve Hře o trůny. Jsem to já, říká

Emilia Clarkeová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Emilia Clarkeová. | foto: HBO

PRAHA Připisují jí výrok, že už se v populárním seriálu Hra o trůny nikdy nesvlékne. Přesto Emilia Clarkeová své „předsevzetí“ porušila. „Měla jsem to pod kontrolou,“ usmívá se devětadvacetiletá britská herečka.

V roce 2015 vyhlásil časopis Esquire Emilii Clarkeovou jako nejpřitažlivější ženu na světě. Hvězda seriálového fenoménu Hra o trůny, kde ztvárňuje jednu z hlavních postav, královnu Daenerys Targaryen, ale fanoušky zchladila.

Producentům řekla, že v seriálu, který mimo jiné proslul odhalenými scénami, se už nechce svlékat. A média hned přispěchala se svědectvím její herecké kolegyně Oony Japlinové, podle níž jedna z hlavních hereček „chce být známá díky herectví a ne díky odhalenému dekoltu“, což fanoušci chápali jako vzkaz od jinak velmi bezprostřední Clarkeové.

Scéna, která se natáčela ve španělské poušti a v Belfastu. Královna Daenerys...

Scéna, která se natáčela ve španělské poušti a v Belfastu. Královna Daenerys (Emilia Clarkeová).

Jenže dějová linie šesté série a jedna z důležitých zápletek pro další vývoj v propleteném ději seriálu přinutily Clarkeovou změnit rozhodnutí. „Chtěla bych všem připomenout, že naposledy jsem si odložila šaty ve třetí sezoně. To už je dost dlouho. Ale tohle jsem já, pyšná, silná. Souhlasila jsem. To není dvojnice,“ podotkla herečka.

Choulostivé scény se natáčely v soukromí studia v Belfastu, zatímco celkové záběry na vesnici plnou lidí a hořící chrám pořídili filmaři ve španělské poušti. „Sundat si oblečení není tak jednoduché, ale když jsem nemusela lézt po útesu jako v první sezoně, tak jsem to měla pod kontrolou,“ popsala Clarkeová.

Z ohně zrozená. Daenerys Targaryen (Emilia Clarkeová) přežije oheň z pohřební...
Emilia Clarkeová, nejvíce sexy žena roku 2015 podle časopisu Esquire.

„Emilia to převálcovala. Je to podivná scéna, protože část se natáčela v Belfastu, část ve Španělsku, ale díky jejímu výkonu to funguje skvěle,“ uznal jeden z hlavních tvůrců Hry o trůny Dan Weiss.

„Bylo to úžasné, hodně podmanivé. V každé sérii mám alespoň jednu zcénu, ze které běhá mráz po zádech,“ sdělila Clarkeová.

mprMartin Prachař

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!