31. prosince 2016 9:24 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Debbie Reynoldsová a Carrie Fisherová budou pohřbeny společně

Matka s dcerou - herečky Debbie Reynoldsová a Carrie Fisherová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Matka s dcerou - herečky Debbie Reynoldsová a Carrie Fisherová. | foto: ČTK

LOS ANGELES Americká herečka Carrie Fisherová a její matka, herečka a zpěvačka Debbie Reynoldsová, které jen den po sobě zemřely tento týden, budou mít společný obřad a společně budou také pohřbeny. Novinářům to sdělil Todd Fisher, syn Reynoldsové a bratr Fisherové.

Obě ženy budou pochovány na hřbitově Forest Lawn-Hollywood Hills, který je místem posledního odpočinku řady celebrit včetně Lucille Ballové, Dicka Van Pattena, Liberace, Davida Carradina či Bette Davisové. Termín pohřbu, který bude soukromý, zatím nebyl stanoven, dodal Fisher.

Carrie Fisherová, která se nejvíce proslavila jako princezna Leia z filmové ságy Star Wars, zemřela v úterý ve věku 60 let, čtyři dny po srdeční příhodě, kterou utrpěla během letu z Anglie. Debbie Reynoldsová, jejíž slávu odstartoval muzikál Zpívání v dešti, v němž hrála v 19 letech, zemřela jen den po své dceři ve věku 84 let.

Carrie a Todd Fisherovi byli potomky Reynoldsové a zesnulého zpěváka Eddieho Fishera. Jeho manželství s Reynoldsovou ale skončilo skandálem v roce 1959 poté, co si Fisher začal aférku s herečkou Elizabeth Taylorovou.

V rozhovoru pro televizi ABC Todd Fisher popsal poslední hodiny života své matky. Uvedl přitom, že „nezemřela kvůli zlomenému srdci, ale spíš odešla, aby mohla být s Carrie“.

„Nebylo to tak, že by byla k neutišení,“ řekl Fisher. „Jen prostě řekla, že už Carrie neuvidí. A dodala, jak moc mou sestru miluje a že si opravdu moc přeje být s ní. O patnáct minut později upadla do bezvědomí a během půl hodiny zemřela,“ dodal.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz