25. července 2018 11:02 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Americká zpěvačka Demi Lovato se předávkovala a skončila v nemocnici. Už je při vědomí

Zpěvačka Demi Lovato na Met Gala v New Yorku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zpěvačka Demi Lovato na Met Gala v New Yorku. | foto: Reuters

PRAHA Americká zpěvačka a herečka Demi Lovato musela být převezena do nemocnice. V jejím domě jí našli v bezvědomí. Záchranářům se podařilo herečku přivést zpět k vědomí pomocí narcanu, který se používá při předávkování opiáty. Jaké drogy si vzala, ale zpěvačka odmítla záchranářům prozradit.

Informace o předávkování pětadvacetileté herečky a zpěvačky přinesl jako první americký americký web TMZ.com. Z domova ji do nemocnice v Los Angelos převezla sanitka. Záchranářům se ženu, která při jejich příjezdu byla v bezvědomí, podařilo stabilizovat.

Podle TMZ jí podali narcan, který se používá při předávkování opiáty. Jakou látku si vzala, odmítla Demi Lovato záchranářům prozradit. Policisté TMZ řekli, že případ zatím kriminalisté nevyšetřují, protože v domě předávkované zpěvačky se žádné drogy nenašly. Americké bulvární weby nejprve informovaly, že se herečka předávkovala heroinem, to ale zdroj z okolí zpěvačky vyloučil.

„Demi je při vědomí a s její rodinou, která chce poděkovat všem za podporu amodlitby. Některé z informací, které kolují, jsou nepravdivé. Rodina žádá o soukromí a o to, aby lidé nespekulovali. Její zdraví a zotavení je teď to nejdůležitější,“ uvedl podle CNN manažer zpěvačky.

V léčebně byla poprvé v osmnácti letech

Demi Lovato na sebe poprvé upozornila jako desetiletá v seriálu Barney & Friends. Objevila se třeba ve filmech Camp Rock nebo v seriálech Glee a Útěk z vězení. Hlavní pro ni ale je pěvecká kariéra. V roce 2008 podepsala smlouvu s Hollywood Records a vydala své debutové studiové album Don’t Forget. Album se umístilo na druhém místě v hitparádě Billboard 200. Během prvního týdne bylo prodáno přes 89 tisíc kusů. Album bylo oceněno Zlatou deskou RIAA.

Demi bojovala s poruchou příjmu potravy, psychickými problémy, závislostí na drogách a alkoholu. Poprvé nastoupila do léčebny v osmnácti letech. Před časem prozradila, že již šest let abstinuje, v červenci se podle CNN ale přiznala, že znovu „zakopla“ a začala pít.

Lidovky.cz

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.