17. března 2013 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Depardieu: Není úplně pravda, že jsem odešel kvůli daním

Gérard Depardieu na mítinku na podporu prezidentské kampaně Nicolase Sarkozyho... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gérard Depardieu na mítinku na podporu prezidentské kampaně Nicolase Sarkozyho... | foto: Reuters

BRUSEL Francouzský herec Gérard Depardieu, který se odstěhoval do Belgie, ujistil, že má rád Francouze, ale že se mu nelíbí situace ve Francii. Popřel, že opustil Francii jen z důvodu nižších daní v Belgii. V rozhovoru, který zveřejnila na svém webu belgická televize Notélé, nešetřil kritikou na adresu vedoucích francouzských představitelů.

"Jsem stále Francouz, mám rád Francouze, ale je mi jich trochu líto. Jde hlavně o nedostatek energie. Francie je smutná a myslím, že Francouzi toho mají dost. Mám pocit, že tito lidé (vláda) neznají svou práci. Pro něj (prezidenta Françoise Hollandea) je to poprvé, nikdy nebyl ministrem. Měl (volební) oblast Correze, která je ztrátová," řekl herec. Obul se i do dalších představitelů socialistické vlády ve Francii.

ČTĚTE TAKÉ:

Uvedl, že daňová politika ve Francii je podle něj poněkud přehnaná, ale že není úplná pravda, že odešel z Francie kvůli daním. Připustil ale, že v Belgii platí mnohem menší daně než ve Francii.

Depardieu odpovídal na otázky redaktorů televize v kuchyni svého domu, v belgické vesnici Néchin nedaleko francouzské hranice, kam se loni přestěhoval z Paříže. Výběr místa k životu v Belgii zdůvodnil tím, že má ve vesnici přátele a že oceňuje kvalitu místních restaurací a řeznictví.

Poznamenal, že letos nebude v Belgii moc často, protože bude točit filmy v řadě zemí, především ve Spojených státech a Rusku.

Lidovky.cz, ČTK