24. května 2013 17:09 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Depardieuovi hrozí za řízení v opilosti pokuta 4000 eur

Gerard Depardieu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gerard Depardieu | foto: Reuters

PAŘÍŽ Francouzský herec Gérard Depardieu by měl za řízení v opilosti zaplatit pokutu ve výši 4000 eur (téměř 104 000 korun). Navrhuje to státní zastupitelství. Herec se k pátečnímu líčení u pařížského soudu podle očekávání nedostavil kvůli natáčení v Čečensku. Rozsudek má padnout 21. června.

Státní zastupitelství kromě pokuty pro Depardieua žádalo desetiměsíční zákaz řízení. Depardieu, kterého zastupoval advokát, řídil v opilosti loni v listopadu v Paříží skútr, s nímž havaroval. V krvi měl tento známý milovník vína 1,8 promile, zatímco zákon povoluje maximálně 0,5 promile.

ČTĚTE TAKÉ:

Depardieu, který počátkem roku přijal ruské občanství na protest proti vysokému zdaňování bohatých Francouzů, se k soudu nedostavil už dvakrát. V lednu to zdůvodnil dlouho předem plánovanou cestou do Černé Hory, počátkem dubna mu v tom zabránilo natáčení v USA.

"Je vždycky frustrující, když tu není přítomen obžalovaný popírající přečin, a nemůže tak přímo odpovídat na otázky. Je to politováníhodné a škodlivé," řekla státní zástupkyně Aurélia Devosová.

Lidovky.cz, ČTK