13. října 2012 7:17 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Divadelní hra o Monroeové? Ikona fascinuje i 50 let po smrti

Marilyn Monroe, autor: Milton Greene. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marilyn Monroe, autor: Milton Greene. | foto: ZPAF

PRAHA Parchant Marilyn je název inscenace, jejíž premiéru uvede v sobotu pražské Švandovo divadlo. Hra Lucie Kolouchové a režisérky Natálie Deákové s podtitulem Na ex! byla inspirována největším sex symbolem 20. století - herečkou Marilyn Monroe. Je o tom, jak se z brunety stane blondýna a co ji to stojí, o hvězdném PR a o manipulaci.

"Padesát let od smrti tato ikona stále fascinuje. Zadání bylo jasné - na ex, tedy hra s excesem, extrémem a na hraně," uvedla spoluautorka textu a dramaturgyně Lucie Kolouchová. Inscenátoři představení pojali jako průlet neobyčejným osudem. Divákům neřeknou, v kolika filmech Marilyn hrála a vyhnou se většině biografických dat. Zato se však pokusí postihnout její nestálou a labilní osobnost.

ČTĚTE TAKÉ:

"Zajímalo nás téma vzniku hvězdného kultu, okamžik, kdy se před kamerou zrodila hvězda. Ale i to, co se dělo v zákulisí, kolika lidí bylo zapotřebí, aby se z ošklivého káčátka stala labuť," dodala Kolouchová.

V komorní inscenaci účinkují Zuzana Onufráková v titulní roli, Apolena Veldová, která ztvární ostatní ženské role, a David Punčochář v rolích tří jejích manželů, nespočtu režisérů, producentů a novinářů. Na jevišti se objeví i muzikant a autor scénické hudby Jakub Kudláč.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz, ČTK