8. prosince 2014 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Dopis pro Marilyn Monroe se vydražil za dva miliony

Páni mají radši blondýnky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Páni mají radši blondýnky | foto: Aerofilms

BEVERLY HILLS Milostný dopis, který napsal legendární americký baseballista Joe DiMaggio své manželce Marilyn Monroe, se na aukci ve Spojených státech prodal za 78 125 dolarů (1,8 milionu Kč). Informovala o tom v neděli agentura AP. Dražba předmětů z archivu slavné herečky se konala v kalifornském Beverly Hills.

Jak uvedla aukční síň Julien’s Auctions, DiMaggio dopis napsal poté, co se dozvěděl, že herečka požádala o rozvod. „Miluji tě a chci být s tebou. Nic si nepřeji víc, než obnovit tvou důvěru ve mne,“ píše se v něm. Dopis si v sobotu zakoupil kupec, který si přál zůstat v utajení.

Celkově se dražilo asi 300 předmětů z archivu slavné americké hvězdy. Byl mezi nimi i dopis, který naopak vlastnoručně napsala Marilyn Monroe svému třetímu a poslednímu manželovi, americkému dramatikovi Arthuru Millerovi. Tento dopis se prodal za 43 750 dolarů (980 000 Kč).

Osudový vztah

Joe DiMaggio byl dvakrát ženatý. První manželství s revuální zpěvačkou a herečkou Dorothy Arnoldovou skončilo po pěti letech (vzešel z něj jediný jeho syn Joe), pak přišel osudový vztah s Marilyn Monroe. Jejich svatba se konala v roce 1954, ale po bouřlivém soužití následoval brzký rozvod.

Manželství trvalo pouhých 274 dní a Marilynin advokát tehdy jako důvod rozpadu manželství uvedl „konflikt kariér“. Marilyn ale prý DiMaggiovi natolik zlomila srdce, že nechával podle legendy 20 let posílat jednou týdně na její hrob dvě růže. Monroe zemřela v roce 1962 ve věku 36 let na předávkování léky.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

TIP: Které dětské kapsičky se nám osvědčily?
TIP: Které dětské kapsičky se nám osvědčily?

Kapsičky s ovocnými přesnídávkami i jinými dobrotami si maminky pochvalují. Zvláště na výlety a procházky jsou skvělou volbou. Na co byste si při jejich výběru měli dát pozor?