10. srpna 2012 17:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Siamská dvojčata se dvěma hlavami budou mít svou show

Dvouhlavá siamská dvojčata Abby a Brittany budou mít vlastní reailty show. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dvouhlavá siamská dvojčata Abby a Brittany budou mít vlastní reailty show. | foto: Youtube.com

Dvě hlavy, jedno tělo. Tak by se dala popsat dvaadvacetiletá siamská dvojčata Abby a Brittany z americké Minnesoty. Navzdory prognózám lékařů se děvčata dožila dospělého věku. A nyní chystají svou reality show.

Sestry Henselovy se už ve svých šestnácti letech objevily v show Oprah Winfreyové a na stránce časopisu Life, nyní chystají vlastní pořad s názvem Abby a Brittany, který bude sondou do života siamských dvojčat.

Diváci se například dozví, jak dívky absolvovaly univerzitu v Minnesotě, jak hledaly práci nebo jak s přáteli cestovaly po Evropě, píše internetový server deníku The Daily Mail.

Abby a Brittany Henselovy se narodily 7. března 1990. Lékaři už tehdy varovali rodiče, že dívky nemusejí přežít ani jednu noc. Přes hrůzná proroctví se jim to ale povedlo. Dnes jim je dvaadvacet let a fungují jako jejich vrstevnice. Hrají bowling, volejbal, jezdí na kole, plavou a dokonce i řídí auto.

Ptáte se jak je to možné? Každá z dívek ovládá svou část těla. Abby řídí pravou stranu, Brittany má na starosti levou polovinu těla. "Nevím, co by se stalo, kdyby holky dostlaly pokutu za rychlou jízdu. Platily by obě, nebo jen Abby, která při řízení šlape na plyn?" žertuje jejich matka Patty. Podle ní jsou jejich dvojčata nejkrásnější na světě: "Od prvního okamžiku, kdy jsme je spatřili, věděli jsme, že jsou krásné," dodává. 

Dvojčata mají dvě srdce, čtyři plíce a dva žaludky, ostatní orgány mají společné. Povahově se ale prý dost liší. I rodiče k nim vždy přistupovali individuálně. Když byly holky malé a jedna zlobila, snažili se vyčinit pouze jí, i když většinou to odnesly obě.

O rozdělení hovořily prý pouze jedinkrát, v dětství. Když Brittany onemocněla a musela být upoutána na lůžku, Abby se nudila a řekla, že chce jen své tělo. Brittany začala plakat, tak ji sestra utěšovala, že to tak nemyslela a že navždy zůstanou spolu.

Lidovky.cz, gluGabriela Kolinová (Lukáčová)

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!