4. října 2009 13:51 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Elton John hledá v Africe dítě k adopci

Elton John a David Furnish se Lvem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Elton John a David Furnish se Lvem | foto: Reuters

LONDÝN Britský zpěvák Elton John, který se neúspěšně pokoušel o adopci čtrnáctiměsíčního chlapce z Ukrajiny, se i nadále snaží najít dítě, o něž by mohl pečovat. Johnům životní partner David Furnish médiím prozradil, že zvažovali adopci chlapce z Afriky.

Podle britského listu The Daily Telegraph však John s Furnishem nechtějí podstoupit soudní tahanice, které zakusila americká zpěvačka Madonna při adopci dvou dětí z Malawi. Když zjistili, že chlapeček, kterého chtěli adoptovat, má babičku, bratra a sestru, rozhodli se prý, že jej nemohou odvézt do Británie.

Madonna byla kritizována právě za to, že adoptovala děti ze sirotčinců, které ale v Malawi měly příbuzné.

John s Furnishem, kteří v roce 2005 uzavřeli registrované partnerství, také nenaléhali na vládu v Kyjevě, aby jim povolila adopci chlapce Lva, kterého objevili v jednom ze sirotčinců. Předtím totiž jeden z ukrajinských ministrů prohlásil, že dvaašedesátiletý britský zpěvák je na adopci příliš starý a že dítě nelze svěřit homosexuálnímu páru.

Elton John, jehož majetek se odhaduje na 175 milionů liber (4,9 miliardy korun), má desítku kmotřenců. Za kmotra šel například synovi Johna Lennona Seanovi či Damianovi, synovi Elizabeth Hurleyové.

ČTK, Lidovky.cz