25. září 2013 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Homofobní aktivisté chtějí zabránit koncertu Eltona Johna v Rusku

Elton John při vystoupení v Pekingu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Elton John při vystoupení v Pekingu. | foto: ČTK

MOSKVA Sdružení uralských rodičů vyzvalo ruského prezidenta Vladimira Putina, aby zakázal připravované turné britského zpěváka Eltona Johna. Britská popová hvězda, která se hlásí k homosexuální komunitě, by si podle znepokojených rodičů mohla počínat v rozporu s ruským zákonem zakazujícím propagaci homosexuality mezi mládeží.

Elton John má do Ruska přijet koncem roku. "Zpěvák má v úmyslu podpořit místní sodomity a porušit ruské zákony, jejichž cílem je chránit děti," uvádí se v otevřeném dopise, z něhož cituje kazaňský zpravodajský portál 66.ru. Autoři dopisu rovněž Putina upozorňují, že Elton John na protest proti ruskému homofobnímu zákonu údajně vyzývá k bojkotu zimních olympijských her v Soči.

"Bojkot ze strany lidí loajálních k netradiční lásce by ale olympiádě jen prospěl. Přivítali by ho všichni Rusové, kteří ctí tradiční rodinné hodnoty, ruskou kulturu a zdravé vztahy mezi mužem a ženou," stojí v dopisu. Kreml zatím na výzvu uralských rodičů nijak nereagoval.

John podporuje ruské homosexuály

Podle úterních zpráv moskevského zábavního serveru Šou-bizněs.ru se připravují protesty i proti koncertu britského zpěváka v Moskvě. Aktivní odpor prý organizují pravoslavní duchovní, podle nichž je plánované vystoupení Eltona Johna "výzvou ruské státní moci" a skončí "řáděním a zvrácenostmi".

Elton John má do Ruska přijet v prosinci, koncert v Moskvě je plánován na první prosincový víkend. Zpěvák už několikrát ruské homosexuální komunitě z Londýna vzkázal, že ji při svém vystoupení podpoří.

Lidovky.cz, ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz