Sobota 18. ledna 2020svátek má Vladislav 3 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Elton John nemůže adoptovat malého Ukrajince kvůli věku

Elton John s dětmi v ukrajinském sirotčinci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Elton John s dětmi v ukrajinském sirotčinci | foto: Reuters

KYJEV Britský zpěvák Elton John prý nemůže adoptovat čtrnáctiměsíčního ukrajinského sirotka, jak by si přál. Podle ukrajinského ministra pro rodinu Jurije Pavlenka, citovaného agenturou AP, je totiž slavný umělec příliš starý a není ženatý.

Chlapce by si dvaašedesátiletý zpěvák chtěl osvojit spolu se svým životním partnerem Davidem Furnishem. V sobotu John prohlásil, že hocha nakaženého virem HIV, který způsobuje onemocnění AIDS, uviděl v jednom ukrajinském sirotčinci a Lev jim prý oběma "ukradl srdce".

Pavlenko ale dnes AP řekl, že adoptivní rodiče musí být oddáni a homosexuální svazky, jaký uzavřel John s Furnishem v roce 2005, Ukrajina za manželství neuznává. Podle ministra je umělec také příliš starý. Ukrajinské právo prý neumožňuje adoptovat děti rodičům starším 45 let.

"Zahraniční občané, kteří jsou svobodní, nemají právo adoptovat děti... a věkový rozdíl mezi adoptivním rodičem a dítětem nemůže být více než 45 let," vysvětlil ukrajinský ministr. "Zákon je stejný pro všechny: pro prezidenta, pro ministra i pro Eltona Johna," dodal.

John s Furnishem o víkendu navštívili sirotčinec ve městě Makejevka nedaleko Doněcku na jihovýchodě Ukrajiny. V něm žijí děti, kterým rodiče zemřeli na AIDS. Při návštěvě zpěvák malého chlapce políbil. "Nevím, jak to dělá, ale ukradl mé srdce. Ukradl také Davidovo srdce a bylo by úžasné, kdybychom ho mohli mít doma," prohlásil.

Elton John, kterého britská královna v roce 1998 povýšila do rytířského stavu, se aktivně angažuje v pomoci lidem nemocným AIDS. Před dvěma lety uspořádal v Kyjevě charitativní koncert, který měl upozornit na tuto nemoc.

Navzdory tehdejším vyjádřením ukrajinské ortodoxní církve, která vystoupení označovala za homosexuální propagandu, na něj přišlo na 200.000 lidí.

Na Ukrajině žije odhadem 400.000 nakažených HIV. Pavlenko doufá, že touha slavného zpěváka adoptovat malého Lva inspiruje více ukrajinských párů, aby si osvojily děti se zdravotními problémy. To je totiž na Ukrajině velmi vzácný jev.

Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!