16. srpna 2015 19:31 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Elton John žaluje tři francouzská média za fámy o zpěvákově zdraví

Elton John a partnerem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Elton John a partnerem. | foto: ČTK/AP

PAŘÍŽ Známý britský zpěvák Elton John se rozhodl pohnat před soud tři francouzská bulvární média, protože „nerespektují jeho právo na soukromí“. Důvodem je, že vypustila „nepodložené fámy“ o jeho zdraví a o jeho životním partnerovi, napsala agentura AFP s odvoláním na sdělení Johnova právníka.

„Sir Elton John a David Furnish, jejichž jsem advokátem, pověřili mou kancelář, aby soudní cestou řešila porušení práva na respektování soukromého života, kterého se dopustily Closermag.fr, TéléStar.fr a VSD tím, že vypustily nepodložené fámy o jejich zdraví,“ uvedl v prohlášení advokát Vincent Tolédano.

Na dotaz AFP upřesnil, že předvolání bude vydáno v pondělí soudem v Nanterre u Paříže.

Britský zpěvák a skladatel a jeho manžel „už nebudou více tolerovat porušování svého soukromí a využívání své známosti a svých fotografií ke komerčním účelům ve Francii“, dodal v prohlášení Tolédano.

Server Closermag.fr minulý týden přišel se zprávou, že Elton John byl 29. července v Monaku hospitalizován po propité noci. V nemocnici prý strávil týden. Umělec se svým partnerem tráví letošní léto na Azurovém pobřeží.

ČTK