2. března 2012 14:58 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Fotograf strávil den s nahými aktivistkami. Podívejte se

Femen protestuje po celé Evropě. V lednu byly k vidění ve švýcarském Davosu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Femen protestuje po celé Evropě. V lednu byly k vidění ve švýcarském Davosu. | foto: Reuters

KYJEV Jsou mladé, atraktivní a hlavně jsou slyšet. Ukrajinské aktivistky z hnutí Femen pořádají protestní turné po celé Evropě. Podívejte se, na jejich běžný den zachycený objektivem fotografa agentury Reuters.

Gleb Garanič strávil den se třemi ukrajinskými aktivistkami z hnutí Femen a vytvořil sérii zajímavých snímků. Ženy totiž na fotografiích vystupují oblečené, což je v jejich případě velmi neobvyklé.

Členky hnutí, zaměřeného zejména na boj za rovná práva žen, totiž protestují výhradně polonahé, což jim zaručuje výraznou pozornost všech světových médií.

Podívejte se na fotogalerii

Femen představil ve Vídni novinářům svoje další plány v obvyklém stylu.

Femen představil ve Vídni novinářům svoje další plány v obvyklém stylu.

Hnutí založila v roce 2008 ekonomka Hanna Hucolová. Ta už se ale protestů veřejně nezúčastňuje, přednost dala svým mladším a divočejším kolegyním.

Garanič vyrazil do bytu Oleksandry Ševčenkové, se kterou na panelákovém sídlišti v Kyjevě bydlí další čtyři členky hnutí. Většina žen ve Femenu jsou studentky.

Na páteční tiskovou konferenci ve Vídni přišly ženy oblečené.

Na páteční tiskovou konferenci ve Vídni přišly ženy oblečené.

Dlouho tak ale nezůstaly.

Dlouho tak ale nezůstaly.

Ukrajinky inspirují ženské aktivistky po celé Evropě, ale i v USA. Místní organizace už vznikly ve Švýcarsku, Itálii nebo v sousedním Rakousku.

Právě ve Vídni představily Ukrajinky v pátek na tiskové konferenci své plány do budoucna. Jak jinak, než nahoře bez.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz