Čtvrtek 25. února 2021svátek má Liliana 1 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Francouzi volili idoly. Nejoblíbenější jsou stále Reno a Marceau

Hvězdy bez retušování - fotky Sophie Marceau | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hvězdy bez retušování - fotky Sophie Marceau | foto: Reprofoto

PAŘÍŽ Sophie Marceau a Jean Reno opět zvítězili v hlasování Francouzů o nejoblíbenější domácí filmové herečce a herci. Ze zahraničních dali Francouzi na první místo Juliu Robertsovou a Clinta Eastwooda.

Výsledky průzkumu, v němž mohli dotázaní uvést nanejvýš pět jmen z předloženého třísetčlenného seznamu, přinesl měsíčník Studio Ciné Live.

Někdejší "Bond-girl" a "d´Artagnanova dcera" Marceau získala hlasy 24,5 procenta hlasujících a těsně předstihla Catherine Frotovou. Na třetím místě skončila Audrey Tautou.

Za "drsňákem" Renem, který sklidil 25,8 procenta hlasů, skončili stejně jako loni další veterán Daniel Auteuil a komediální herec mladší generace Jean Dujardin.

Akce Hope For Haiti Now: Julia Roberts.

Mezi zahraničními herci a herečkami vládl až na výjimky Hollywood. Julia Robertsová neměla vážnou konkurenci - dostala 37,7 procenta hlasů, Jodie Fosterová na druhém místě jen 29,9 procenta. Za nimi skončila další "osvědčená kvalita" Meryl Streepová. S Clintem Eastwoodem jsou ve vítězné trojici Bruce Willis a Johnny Depp.

Angelina Jolieová a Brad Pitt - mediálně možná nejsledovanější herecký pár - se shodně umístili ve svých kategoriích na čtvrtém místě. Mezi Francouzi skončili podobně shodně osmí Vincent Cassel a jeho manželka Monica Bellucciová.

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...