Pátek 22. ledna 2021svátek má Slavomír 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Francouzi volili idoly. Nejoblíbenější jsou stále Reno a Marceau

Hvězdy bez retušování - fotky Sophie Marceau | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hvězdy bez retušování - fotky Sophie Marceau | foto: Reprofoto

PAŘÍŽ Sophie Marceau a Jean Reno opět zvítězili v hlasování Francouzů o nejoblíbenější domácí filmové herečce a herci. Ze zahraničních dali Francouzi na první místo Juliu Robertsovou a Clinta Eastwooda.

Výsledky průzkumu, v němž mohli dotázaní uvést nanejvýš pět jmen z předloženého třísetčlenného seznamu, přinesl měsíčník Studio Ciné Live.

Někdejší "Bond-girl" a "d´Artagnanova dcera" Marceau získala hlasy 24,5 procenta hlasujících a těsně předstihla Catherine Frotovou. Na třetím místě skončila Audrey Tautou.

Za "drsňákem" Renem, který sklidil 25,8 procenta hlasů, skončili stejně jako loni další veterán Daniel Auteuil a komediální herec mladší generace Jean Dujardin.

Akce Hope For Haiti Now: Julia Roberts.

Mezi zahraničními herci a herečkami vládl až na výjimky Hollywood. Julia Robertsová neměla vážnou konkurenci - dostala 37,7 procenta hlasů, Jodie Fosterová na druhém místě jen 29,9 procenta. Za nimi skončila další "osvědčená kvalita" Meryl Streepová. S Clintem Eastwoodem jsou ve vítězné trojici Bruce Willis a Johnny Depp.

Angelina Jolieová a Brad Pitt - mediálně možná nejsledovanější herecký pár - se shodně umístili ve svých kategoriích na čtvrtém místě. Mezi Francouzi skončili podobně shodně osmí Vincent Cassel a jeho manželka Monica Bellucciová.

Vítek Starý se po dlouhé době ozval: Je toho hodně, když je člověk sám

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V lednu letošního roku se po něm slehla zem a od té doby o sobě nedal vědět. Nyní frontman již neexistující kapely...

Peníze mě omámily. Upřímná zpověď Jana Šimáka, proč ho fotbal přestal bavit

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už nikdy nezjistí, jak dobrý doopravdy mohl být. Říkalo se, že má větší talent než Tomáš Rosický, ale místo, aby si po...

Sovák se k nám choval hodně arogantně, vzpomínají princezny na natáčení Arabely

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Arabela a Xénie po čtyřiceti letech. Jana Nagyová žije v Krefeldu, Dagmar Patrasová v Praze. Prostřednictvím...