20. února 2018 17:37 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Francouzský herec Depardieu se hodlá stěhovat do Alžírska

Gérard Depardieu, který ztvárnil někdejšího prezidenta FIFA Julese Rimeta, s... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gérard Depardieu, který ztvárnil někdejšího prezidenta FIFA Julese Rimeta, s... | foto: AP

PAŘÍŽ Francouzský herec Gérard Depardieu uvedl, že se hodlá přestěhovat do Alžírska. V rozhovoru s deníkem La Provence se také snažil mírnit svůj sporný výrok z poloviny měsíce o chování Alžířanů žijících v Marseille. Devětašedesátiletý herec má od roku 2012 kvůli nižším daním trvalé bydliště v Belgii a má také ruské občanství.

Depardieu nedávno v jednom interview řekl, že Alžířané žijící v Marseille by se v Alžírsku nemohli chovat tak, jako se chovají v tomto jihofrancouzském městě. „V Alžírsku neuvidíte Alžířana, jak se chová špatně, protože starší a úcta je rychle přivedou k rozumu,“ uvedl Depardieu. 

Eric Cantona
Ruský občan. Gerard Depardieu novým krajanům slíbil, že se začne učit rusky.

Deníku La Provence pak ale řekl, že jeho slova byla „patrně špatně pochopena“. Svým výrokem mínil to, že Alžířané z Marseille by se ve své vlasti „neodvážili říct ani čtvrtinu toho“, co ve Francii. „Úcta se ztrácí,“ usoudil slavný herec. „Já se do Alžírska brzy odstěhuji, stejně jako třeba (bývalý fotbalista) Éric Cantona, jenž bydlí v Oranu (Vahránu). Já si vybral Alžír,“ řekl Depardieu. Alžírsko je podle něj nádherná země.

14.února 2018 v 15:16, příspěvek archivován: 20.února 2018 v 17:23

#Depardieu : «Les Algériens de #Marseille ne pourraient pas se comporter comme ça en #Algérie» ➡️ https://t.co/Alf96smYOn https://t.co/NjNrnagEZw

ČTK