16. července 2014 9:25 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Gérard Depardieu chce vyrábět "ruskou bio vodku"

Ruský občan. Gerard Depardieu novým krajanům slíbil, že se začne učit rusky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruský občan. Gerard Depardieu novým krajanům slíbil, že se začne učit rusky. |

MOSKVA Francouzský herec Gérard Depardieu, který je od loňského roku nejslavnější ruskou přistěhovanou celebritou, chce ve své nové vlasti otevřít palírnu, která by vyráběla bio-vodku. Informovala o tom agentura AFP.

Pětašedesátiletý Depardieu je znalec vína a sám vlastní několik vinic. "Vím, že víc lidí radši pije víno než silné destiláty, ale vodka je pití na večírky," prohlásil herec. "Tohle bude moje první výprava do světa silného alkoholu, tak doufám, že to bude fungovat," dodal. Nové plány zveřejnil jen dva týdny poté, co oznámil, že by chtěl v Moskvě otevřít novou restauraci nazvanou prostě "Gérard".

ČTĚTE TAKÉ:

Zatím je ovšem Depardieu známější svým ochutnáváním silných lihovin než zkušenostmi s jejich výrobou. Premiéru svého posledního filmu Welcome to New York, v němž hraje bývalého šéfa Mezinárodního měnového fondu Dominiqua Strausse-Kahna, minulý měsíc na filmovém festivalu v Edinburghu promeškal, protože ochutnával whisky a "vzal útokem haggis" na skotském ostrově Syke.

Depardieu přijal ruské občanství v roce 2013 poté, co opustil Francii na protest proti plánu prezidenta Françoise Hollandea zavést pro osoby v nejvyšší příjmové kategorii daň ve výši 75 procent.

Lidovky.cz, ČTK